TÜBAD Doğan Hakyemez 3.’lük Maçını Fenerbahçe Kazandı

TÜBAD – Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası ikinci gün mücadelesinde Fenerbahçe ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi.

20 Eylül Perşembe günü Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maçta rakibine 98-92’lik skorla üstünlük kuran Fenerbahçe turnuvayı üçüncülükle tamamladı.

Karşılaşmaya Anadolu Efes üçlük isabeti bularak başladı. Fenerbahçe boyalı alandan bulduğu sayılarla maçta üstünlüğü eline geçirmeyi başardı. Anadolu Efes üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle oyunda kaldı ve ilk periyot 25-21’lik Fenerbahçe üstünlüğüyle sona erdi. İkinci çeyreğe Tarık Sezgün’ün boy avantajıyla içeriden bulduğu sayılarla başlayan Anadolu Efes, çeyrek başında üstünlüğü eline geçirdi. Karşılıklı skorlarla geçilen periyotta Anadolu Efes bulduğu iki üç sayılık isabeti ve serbest atışlarla soyunma odasına 46-41’lik skor üstünlüğüyle gitti.

FENERBAHÇE SON BÖLÜMÜ İYİ OYNADI

İkinci yarıya yüksek isabet oranıyla başlayan taraf Fenerbahçe oldu ve üstünlük tekrar el değiştirdi. Üçüncü çeyrekte oyun temposunu düşürmeyen Fenerbahçe son periyoda 72-68 üstünlükle girdi. Oldukça çekişmeli geçen son periyotta üstünlük sık sık el değiştirdi. Anadolu Efes, Mustafa Kurtuldum’un sayılarıyla oyuna tutunsa da son bir dakikaya 94-91 geride girdi. Efe Ergi Tırpancı ile etkili olan Fenerbahçe maçı 98-92 kazandı ve Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası’nda üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Fenerbahçe’de Efe Ergi Tırpancı 28 sayı 7 ribaund 3 asist, Saadettin Donat 15 sayı 7 ribaund 3 asist, İsmail Karabilen 14 sayı 12 ribaund 6 asist ile galibiyete katkı sağladı.

Anadolu Efes’te ise Mustafa Kurtuldum 23 sayı 6 ribaund 2 asist, Ömercan İlyasoğlu 20 sayı 4 ribaund 12 asist, Tarık Sezgün 16 sayı 7 ribaund 1 asist ile oynadı.

Anadolu Efes Baş Antrenörü Murat Mermi’nin Açıklamaları

98-92’lik mağlubiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Anadolu Efes Baş Antrenörü Murat Mermi mağlubiyetten memnun olmadıklarını belirtirken turnuvanın da önemine değindi.

“Fenerbahçe maçından sonra turnuvanın önemini anladık. Milli takımdaki oyuncularımız bize daha geç katıldığı için biraz yorgunuz. Çok kısa sürede hazırlandık. TÜBAD’a bu turnuva için teşekkür ediyoruz. Fakat dediğim gibi hazırlık dönemini pek iyi geçirmedik. Herkesi tebrik ediyorum.”

Anadolu Efes’in genç oyucusu Ömercan İlyasoğlu da turnuva için yeterince hazır olamadıklarını söyledi ve turnuvaya davet edildikleri için teşekkür etti.

Fenerbahçe Baş Antrenörü Serhan Aydanarığ’ın Açıklamaları

Turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe’de Koç Serhan Aydanarığ iki tarafı da tebrik etti ve TÜBAD’a teşekkür etti.

“Turnuva boyunca sert takımlarla oynadık, bu önemliydi. Burada iyi bir hazırlık turnuvası geçirdik. Savunma hakkında bir şey demek istemiyorum ama hücumda çok çaba sarf ettik. İyi mücadele ettik, daha sert bir takım olmak istiyoruz.”

Maçın oyuncusu Efe Ergi Tırpancı da kendileri için iyi bir hazırlık dönemi olduğunu ve bu turnuvanın sezon öncesi önemli olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLAR