Selçuk Ernak’tan Genç Oyuncular Hakkında Önemli Açıklamalar

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol’un başantrenörü Selçuk Ernak sezon öncesinde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol’un başantrenörü Selçuk Ernak sezon öncesinde basketfaul.com’dan İlker Yıldız’ın sorularını yanıtladı.

İşte Ernak’ın yaptığı açıklamalardan bir bölüm;

Türkiye Basketbol Federasyonunun geçen sezon uyguladığı, “Genç oyuncularla ilgili teşvik” yönergesinden Sakarya Büyükşehir Basketbol takımının yararlanma durumu nedir?

TBF’nin genç oyuncularla ilgili teşvik sistemi bu yıl da devam edecek. Bu teşvik, 24 yaş altı ve Türk Milli Takımında oynayabilme şartlarına sahip oyuncular için geçerli olacak. Bizim oyuncularımızdan James Metecan Birsen ve Doğukan Şanlı bu şartlara uyan oyuncular. Ayrıca başka genç oyuncuları da takımımıza kazandırma adına girişimlerimiz oldu. Gerek kulüpleriyle devam eden kontratları ve gerekse başka sebeplerle anlaşma durumumuz olamadı. İlerleyen dönemlerde genç takım oyuncularımızı da değerlendirmeye çalışacağız. Genç takımımızdan Mehmet Meriç ve Agah Abdussamed Kızılkaya’yı hazırlık döneminde A takım kampına götürdük. Genç oyuncularımızı A takıma kazandırmaya çalışacağız.

“TÜRK OYUNCU KAZANIMINDA CİDDİ ARTIŞLAR OLACAK”

Deplasmanlı Gençler Ligi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?