Muhammed Erkam Kırış, NCAA’de

[AdSense-B]

Ankara’da düzenlenen Amerikan Kolej Basketbol Ligi NCAA seçmelerinde mücadele eden 1998 doğumlu uzun Muhammed Erkam Kırış, eğitim ve spor yaşamına NCAA Division 1 takımlarından University of Texas-Arlington’da devam edecek.

Uzun Forvet ve Pivot pozisyonlarında (4-5) oynayabilen, 1998 doğumlu ve 2.02 boyundaki oyuncu, Amerikan Kolej Basketbol Ligi NCAA takımlarından University of Texas-Arlington’dan yüzde yüz burs kazandı. Anadolu Efes altyapısından yetişen 18 yaşındaki genç oyuncu, A Milli Takım ile de çeşitli kategorilerde forma giymiş ve Pertevniyal Gençlik takımı için ter dökmüştü.

Çok heyecanlı ve gururlu olduğunu dile getiren genç oyuncu Erkam Kırış, ‘’Bu benim en büyük hayalimdi. Eğitim ve spor hayatıma ABD’de devam edeceğim için çok gururlu ve mutluyum. Beni her zaman destekleyen başta aileme ve yakınlarıma çok teşekkür ederim. Ayrıca bana NCAA’in kapılarını açan ve bu sürece kadar ilgisini asla eksik etmeyen UBA International ailesine de çok teşekkür ediyorum. Hedefim, ilerleyen dönemde A Milli Takımın değişmez isimlerinden olmak ve Türk bayrağını ABD’de en iyi şekilde temsil etmektir. Ayrıca, ABD’de ki eğitimimi tamamladıktan sonra ülkeme dönerek yetiştiğim kulüp olan Anadolu Efes SK’ya borcumu, elde edeceğim başarılarla ödeyeceğim’’ dedi.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...