Mehmet Ali Binen’e Milli Görev

Karadağ’da düzenlenecek Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılacak milli takımın kadrosu açıklandı.

11-19 Ağustos tarihleri arasında Karadağ’da gerçekleştirilecek Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılacak U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız, 10 Haziran’da toplanıyor. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda toplanacak ve 12 Haziran Pazartesi gününe kadar başantrenör Ertuğ Tuzcukaya yönetiminde de çalışmalara başlayacak olan milli takımın kadrosunda kariyerine yurt dışında devam tek bir oyuncu yer aldı.

Eğitim hayatına basketbol bursuyla Mountain Mission School’da devam eden 2001 doğumlu Mehmet Ali Binen bu önemli şampiyona öncesi kadroya yurt dışından çağırılan tek milli oyuncu oldu.

2016 Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Darüşşafaka formasıyla sergilediği performansla çıkış yakalayan Binen, ardından UBA International’ın düzenlediği NCAA Showcase’e katılarak yeteneklerini ABD’li gözlemci ve koçlara da sergiledi. ABD’de birçok liseden aldığı teklifin ardından UBA’nın devam eden desteğiyle birlikte Mountain Mission School’u tercih ederek hem eğitimine hem de basketbol kariyerine bu ülkede devam etmeye başladı.

Mehmet Ali Binen’in ABD’deki basketbol yaşantısıyla kazandığı tecrübelerden yararlanmak isteyen milli takım teknik heyeti de genç oyuncuyu şampiyona kadrosuna dahil etti.

Türkiye Karadağ’ın ev sahipliğindeki turnuvanın grup aşamasında Slovenya, Finlandiya ve Almanya ile B grubunda mücadele edecek.Kaynak: ubainternational.com.tr