LaMelo ve LiAngelo Ball, Türk Kulüplerine de Önerildi

Los Angeles Lakers forması giyen Lonzo Ball’un kardeşleri LaMelo ve LiAngelo son dönemde yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle takım arayışına girdi. 

LiAngelo Ball’un Çin’de hırsızlık olayına karışmasının ardından babaları LaVar Ball iki kardeşi ABD dışına götürme kararı aldı. LaVar Ball yaptığı açıklamada “LiAngelo başka bir okula da gitmeyecek, şu anki amacımız onu bu yaz düzenlenecek NBA Draftı’na hazır hale getirmek” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEN DE KULÜPLERE ÖNERİLDİ

16 yaşındaki LaMelo Ball ile 19 yaşındaki LiAngelo Ball yaşanan olayların ardından kariyerlerine ABD dışında devam etmenin planları yapıyor. Ball kardeşler başta Litvanya ve Hırvatistan olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde kulüplere önerildi. altyapibasket.com’un edindiği bilgilere göre; iki Amerikalı Türkiye’den de birkaç kulübe önerilmiş durumda. Bu kulüpler arasında Basketbol Süper Ligi takımları da yer alıyor.

Menajerler aracılığıyla kulüplere teklif edilen oyuncular için paranın çok önemli olmadığı sadece Ball kardeşlerin aynı takımda oynamak istediği öğrenildi.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...