#KKTŞ2016 – TED Ankara Kolejliler yarı finale yükseldi

[AdSense-B]

Kütahya’da düzenlenen Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası Çeyrek Final maçında İstanbul Üniversitesi ile TED Ankara Kolejliler karşı karşıya geldi.

27 Mayıs Cuma günü Dumlupınar Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada rakibini 55-49’luk skorla geçen TED Ankara Kolejliler adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk periyotun sonunda 19-15 geride olan İstanbul Üniversitesi ikinci periyotta sadece 4 sayı bulabildi. İkinci periyotta 20 sayı bulan TED yarıya 39-19’luk skor avantajıyla gitti. Üçüncü periyotta sayı bulmakta zorlanan TED karşısında 15 sayı bulan İstanbul Üniversitesi dördüncü periyota 44-34 geride girdi. Son çeyrekte İstanbul ekibi farkı 3 saniyeye kadar indirse de TED Ankara Kolejliler mücadeleden 55-49’luk skorla galip ayrıldı.

TED Ankara Kolejliler’de Zeynep Yılmaz 12 sayı 12 ribaund, Burcu Büyükayan 10 sayı 7 ribaund ve Elif Naz Gürşen 3 sayı 12 ribaund ile mücadele etti.

İstanbul Üniversitesi’nde Derin Erdoğan 31 sayı 9 ribaund asist, Sena Balkan 7 sayı 3 ribaund ve Şevval Kurtuluş 3 sayı 10 ribaund ile oynadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KÜÇÜK KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELEME ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...