İşte 2017 NBA Draft’ında Seçilen Avrupalı Oyuncular

Son dönemde NBA sayıları gittikçe artan Avrupalı oyuncular arasında 2017 NBA Draftı sonrasında 10 isim daha katıldı.

Minnesota Timberwolves tarafından yedinci sırada seçilen ve sonrasında Butler takasında draft hakları Chicago Bulls’a geçen Lauri Markkanen, sekizinci sırada New York Knicks tarafından seçilen Frank Ntilikina ve 25. sırada Philadelphia 76ers tarafından seçilen Anzejs Pasecniks draft ilk turunda seçilen Avrupalılar oldular.

İlk turda başka bir Avrupalı oyuncu seçilmedi. İkinci turda seçilen eski kıta temsilcilerinden 43. sıradan seçilen Alman pivot Isaiah Hartenstein (Houston), 49. sırada seçilen Sloven kısa forvet Vlatko Cancar (Denver), 58. sırada seçilen Sırp oyun kurucu Ognjen Jaramaz (New York) ve 60. sırada seçilen Alpha Kaba (Atlanta) Mega Bemax’in temsil ettiği oyuncular oldu. 50. sıradan seçilen Fransız forvet Mathias Lessort (Philadelphia) Nanterre 92 forması giyiyordu. Barcelona’nın Yunan-Bulgar oyuncusu Aleksandar Vezenkov da Brooklyn Nets tarafından 57. sırada seçildi.

Kızıl Yıldız ile sözleşmesi bulunan Avustralyalı Jonah Bolden da Sixers tarafından 36. sırada seçildi. Yunan-Amerikan oyuncu Tyler Dorsey ise 41. sırada Atlanta Hawks tarafından seçildi. İkinci turda seçilen tüm Avrupalı oyuncular geleceğe dönük birer yatırım olarak seçilmiş gibi görünürken, Bolden ve Dorsey ise gelecek yıl NBA’de oynamayı istiyor.

Kaynak: Eurohoops

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...