İstanbul Basketbol Altyapı Ligleri Kız Müsabakalarının Statüleri

İstanbul basketbol altyapı liglerinde 2017 – 2018 sezonu öncesinde statüler İl Basketbol Temsilciliği tarafından açıklandı.

İşte İstanbul basketbol altyapı ligleri kız müsabakalarının statüleri;

A U18, U16 ve U15 KIZLAR LİGİ

Takımlar, Avrupa ve Asya olmak üzere 2 ayrı bölgeye ayrılır. Statünün son hali katılım yapan takımlar netleştikten sonra belirlenecektir. Final Grubunda ilk 3 sırayı alan takımlar İstanbul’un ilk 3 (üç) derecesini oluştururlar. A U18 ve A U16 Kızlar Ligi’nde İstanbul’u Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek 5 (beş) takım, A U15 Kızlar Ligi’nde ise 4 (dört) takım eliminasyon maçları sonrasında belirlenir. Karşılaşmalar iki maçlı eleme sistemine göre oynanır. Eşleşmelerde Final Grubu’nu daha üst sırada bitiren takım ilk maçı deplasmanda, ikinci maçı kendi sahasında oynar. Eliminasyon karşılaşmalarını kazanan takımlar İstanbul’u Türkiye Şampiyonası’nda temsil eder.

AU14, AU13, AU12 ve AU11 KIZLAR LİGLERİ

Statünün son hali katılım yapan takımlar netleştikten sonra belirlenecektir. AU14 Kızlar Ligi’ne TEOG sınavı öncesinde 1 aylık ara verilir. Karşılaşmalarda TBF’nin açıkladığı U14, U13, U12 ve U11 kuralları uygulanır.

Kaynak: tbf.org.tr/istanbul

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...