Furkan Korkmaz: Daha Fazla Olgunlaştığımı Düşünüyorum

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın genç yıldızlarından Furkan Korkmaz, İspanya karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

EuroBasket 2017’da İspanya’ya mağlup olarak turnuvaya veda eden 12 Dev Adam’da Furkan Korkmaz maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Genç oyuncu karşılaşma ile ilgili olarak “Bizim öncelikli hedefimiz çok iyi mücadele edip şimdiye kadar oynadığımız basketbolu devam ettirerek maçı kazanmaktı. Belki grupta alabileceğimiz bir ekstra galibiyet İspanya’dan kaçmamızı sağlayacaktı. Eşleşebilecek en güçlü rakiplerden biriyle eşleştik. İspanya gerçekten ekol bir ülke. Çok iyi oyuncuları olan, çok tecrübeli bir takım. Yine son 5-6 dakikaya kadar kafa kafaya oynadık. Fark 4 sayı, 6 sayı, 8 sayı gidip geldi. Ama kırılma anlarında yaptığımız basit hatalar, kaçan 1-2 talihsiz şut maçın gidişatını belirledi. Galibiyetle ayrılmak isterdik. Umarım buraya gelenlere iyi bir milli takım izletebilmişizdir.” ifadelerini kullandı.

“ÇOK GÜZEL BİR TECRÜBE OLDU”

Bu turnuvaların genç oyuncular için önemine değinen Korkmaz “Benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Daha fazla olgunlaştığımı düşünüyorum. Bizim gibi genç oyuncular için bu tip turnuvaların önemi çok fazla. Çünkü bu tarz turnuvalar parayla yaratabileceğiniz ortamlarda yapılmıyor. Biz bunlardan son ana kadar faydalanmalıyız. Benim için de yeni bir macera başlayacak. Umarım her şey iyi gelişir daha fazla katkıda bulunabilirim.” şeklinde konuştu.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...