Furkan Korkmaz 2015’i Yeniden Yaşıyor

Banvit formasıyla Spor Toto Basketbol Ligi ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde başarılı bir sezon geçiren Furkan Korkmaz’ın yoğun temposu sürüyor.

2016-17 sezonunda kariyeri açısından önemli bir adım atarak Banvit’in yolunu tutan 1997 doğumlu oyuncu istediği süreleri alarak performansını geliştirmeyi başardı. Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde Banvit’le sezon sonuna dek 21 maça çıkan Furkan maç başına 23 dakika, 10.7 sayı, 3.8 ribaund, 2.2 asist istatistikleriyle dikkat çeken bir performans gösterdi. Banvit bu sezon ilk kez düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi’nde finale yürürken, 10.4 sayı, 4.1 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarıyla başarılı oyuncu kupada En İyi Genç Oyuncu ödülünü kazandı. Furkan Korkmaz, Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde %40 gibi yüksek bir yüzdeyle maç başına 1.5 üçlük isabeti bulurken, Avrupa maçlarında ise %48 ile üçlük buldu ve oldukça kritik isabetlere imza attı.

Yeniden yOĞUN BİR YAZ

2015 yazında FIBA 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda üçüncü, Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ikinci olan milli takımların kadrosunda yer alan Furkan Korkmaz neredeyse hiç dinlenmeden A Milli Takım kampına katılmıştı. Genç oyuncu bir mevsimde 18 yaş altı, 19 yaş altı ve A milli takımlarda uluslararası tecrübe kazanarak kariyeri açısından önemli bir adım atmıştı. Korkmaz, 2017 yazında da yoğun bir tempo içerisinde olacak. Yunanistan’ın Girit adasında düzenlenecek olan U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan başarılı guard sonrasında A Milli Takım ile EuroBasket 2017 hazırlıklarına başlayacak. 1997 doğumlu oyuncu her iki turnuvada da takımlarımızın önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

2016 NBA Draftı’nda 1. tur 26. sırada Philadelphia 76ers tarafından seçilen Furkan Korkmaz bu sezon Banvit’teki performansıyla En Çok Gelişme Gösteren oyuncu ödülünü sahibi oldu.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...