Fenerbahçeli Genç Oyuncular ABD’ye Uçtu

Mert Halavurte & Fuat Farisoğlu & Gökhan Özkan

Fenerbahçe altyapısında oynayan Mert Halavurte, Fuat Farisoğlu ve Gökhan Özkan hem eğitimleri hem de basketbol kariyerleri açısından oldukça önemli birer adım atarak ABD’nin yolunu tuttu.

Türkiye’den birçok genç oyuncuya Avrupa ve ABD’de burslu eğitim imkanları sağlayan UBA International aracılığıyla burs kazanan Sarı-Lacivertli takımın altyapı oyuncuları önümüzdeki yıldan itibaren ABD’de olacaklar.

ABD HAYALLERİ GERÇEK OLDU

NCAA basketbolunu ayaklarına getiren fırsatı değerlendirerek ABD’deki lise ve üniversitelerde burs kazanma şansını değerlendiren isimlere yenileri eklendi.

29-30 Nisan’da NCAA onaylı İstanbul Showcase 2017’ye de katılan 2001 doğumlu forvet Fuat Farisoğlu ile 2001 doğumlu, 2.02 metre boyundaki pivot Gökhan Özkan ABD Seattle’a ve milli takım formasını da giyen 2000 doğumlu Mert Halavurte de Jacksonville / Florida’ya uçtu.

Mert Halavurte geçtiğimiz sezon Adidas Next Generation’da toplam 7 maça çıkarak 4.1 sayı 1.3 riband ortalamaları yakalamıştı.

NCAA ONAYLI SHOWCASE’LER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

2015 yılından itibaren tüm genç basketbolcuların hayali olan Amerika’da hem eğitim hem de basketbol kariyerini sürdürme şansı Türkiye’deki gençlerine ayağına kadar geliyor. UBA International tarafından NCAA’in onayıyla düzenlenen Showcase’lere katılarak yeteneklerini sergileyen genç oyuncular, beğenildikleri takdirde yine UBA International danışmanlığında aldıkları burslarla eğitim ve kariyerlerini ABD’de devam ettiriyor.

 

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...