Fenerbahçe Doğuş, Gelişim Koleji’ni Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun on üçüncü haftası mücadelesi Fenerbahçe Doğuş ile Gelişim Koleji’ni karşı karşıya getirdi.

11 Şubat Pazar günü Fenerbahçe Metro Enerji Arena’da oynanan müsabakadan 79-56’lık skorla galip ayrılan sarı lacivertliler on üçüncü maçında onuncu kez kazanırken, Gelişim Koleji ise on üçüncü maçında sekizinci mağlubiyetine engel olamadı.

Maça iyi bir giriş yapan Fenerbahçe Doğuş ilk çeyreği 20-14’lük skorla önde geçti. İkinci çeyrekte rüzgarı arkasına alan sarı lacivertliler farkı iyice açtı ve soyunma odasına 47-19’luk skorla önde girdi. Maçın geri kalan bölümünde de varlık gösteremeyen Gelişim Koleji müsabakadan 79-56’lık skorla mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Doğuş’ta Ekrem Sancaklı 16 sayı 1 ribaund 5 asist, Cengizhan İvedi 15 sayı 5 ribaund 2 asist ve Saadettin Donat’ın 14 sayı 6 ribaund 1 asistlik performansı galibiyette önemli bir pay sahibi oldu.

Gelişim Koleji’nde Atahan Demirtaş 14 sayı 1 ribaund, Ali Berke Kılınç 7 sayı 5 ribaund ve Arda Korkmaz’ın 8 sayı 5 ribaund 1 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BASKETBOL GENÇLER LİGİ FİNAL GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...