Doğuş Balbay: Genç Oyuncuların Enerjisi Bize Ekstra Güç Katacak

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren A Milli Erkek Takımımızın tecrübeli oyuncularından Doğuş Balbay açıklamalarda bulundu.

İtalya’nın Bormio kentinde gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren 12 Dev Adam’ın tecrübeli isimlerinden Doğuş Balbay genç oyuncular hakkında da açıklamalar yaptı.

İşte Balbay’ın tbf.org.tr’ye yaptğı açıklamalardan bir bölüm;

Avrupa Şampiyonası’nın ülkemizde düzenlenecek olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirten tecrübeli oyun kurucu, “Biz her zaman seyircimiz önünde çok daha iyi oynayan bir ekibiz. 2001 ve 2010 yıllarında ev sahipliği yaptığımız turnuvalarda da bunu kanıtladık. Yine seyirci avantajımızı sonuna kadar kullanmamız gerekiyor. Seyirci desteği çok önemli olacak. Onun dışında yeni oluşan bir ekibiz. Genç arkadaşlarımız ve ilk kez milli olacak arkadaşlarımız var. O nedenle bir sinerji yakalamamız gerekiyor. Seyirci desteğiyle de sahada enerjiyle savaşan bir takım olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Jenerasyon değişikliğini pozitife çevirmeleri gerektiğinin altını çizen Doğuş Balbay, “Genç oyuncularımız belki çok tecrübeli değiller ve takımlarında da fazla süre alamıyorlar ama kesinlikle hepsi özveriyle çalışıyorlar ve daha da iyi yerlere gelebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu kamp ortamı onlar için çok önemli bir vitrin. Hem kendilerini göstermek hem de takıma katkı vermek için özveriyle çalışıyorlar. Biz de tabii ki tecrübeli oyuncular olarak genç oyunculara daha fazla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tecrübelerimizi saha içinde ve saha dışında paylaşıyoruz… Ama tabii ki gelecekte de şuanda da Türk basketboluna damga vuracak çok iyi genç isimlerimiz var. Kesinlikle onları da basketbolseverler takip etmelidir diye düşünüyorum. Ama genç oyuncuların enerjisi bize ekstra bir güç katacaktır” diye konuştu.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...