Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Çok Sert Bir Yarı Final Bizleri Bekliyor, Rakip Matadorlar! #FIBAU16Europe

Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda dananın kuyruğu artık kopuyor. Geldik yarı final gününe ve heyecan bir kat daha artmış durumda.

Çünkü Yıldız Millilerimiz de adını son dört takım arasına yazdırdı ve uzun zaman sonra tekrar bu heyecanı yaşayacağız. 2014-2016 yılları arasında madalyalara ambargo koyan Türkiye, daha sonrasında ise bir türlü istediği dereceleri elde edememişti. Son iki yılda katıldığımız 6 şampiyonadan sadece birinde yarı final görebilmiştik. O da 2017 U18 Avrupa Şampiyonası’ydı. Ama şanssızlıklar o turnuvada da peşimizi hiç bırakmadı. Şimdi ise önümüzde yeni bir madalya fırsatı var. Yıldız Milli Takımımız, yarı finale kadar emin adımlarla geldiği U16 Avrupa Şampiyonası’nda, bugün Boğalarla kozlarını paylaşacak. Aslında nasıl bir maçın bizleri beklediği konusunda kafamda bazı soru işaretleri var. Fakat parkeye de final için çıkacağımızdan adım gibi eminim. Gelin detaylara göz atalım biraz da.

Öncelikle iki takımın bugüne kadar oynadığı maçlara değinmek istiyorum. Matadorlarla açılışı yapalım. İspanya, turnuvaya B Grubu’nda başladı. Sırasıyla Sırbistan’ı, Hollanda’yı ve Letonya’yı çok rahat bir şekilde geçtiler. Hiç sıkıntı yaşamadılar ve güle oynaya son 16 turuna yükseldiler. Son 16’da da rakipleri Karadağ’dı. Matadorlar maça öyle bir başladı ki Karadağ neye uğradığını şaşırdı. 33-5’lik ilk çeyreğin ardından İspanyollar vitesi boşa aldı ve sahadan 102-49 galip ayrıldılar. Son sekizdeki rakipleri ise komşumuz Yunanistan’dı. Yunanistan, bizim olduğumuz C Grubu’ndan çeyrek finale kadar gelmişti.

Maça da çok iyi başladılar. İspanya’nın oyununu dişe diş mücadeleleriyle bozdular ve ikinci çeyreğin ortasında farklı çift hanelere kadar çıkarttılar. Ama ikinci yarı ile birlikte sahada korkutucu bir İspanya vardı. Yine öyle bir moda girdiler ki Yunanistan nefes dahi alamadı. İlk çeyrekte potasında 18 sayı gören Usman Garuba ve ekibi, ikinci yarıda ise sadece 14 sayı yedi. 61-41’lik skorla da adlarını yarı finale yazdırdılar ve Millilerimizin rakibi oldular. İspanya şu güne kadar çıktığı 5 maçta rakiplerine toplam 140 sayı fark attı. Maç başına da sadece 51.8 sayı yiyorlar.

YİNE USMAN GARUBA, YİNE U16 AVRUPA ŞAMPİYONASI YARI FİNALİ

Görüşlerinizi Paylaşın
1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar