BOTAŞ Adana’daki altyapılarını sürdürüyor

Adana BOTAŞ Spor’un Ankara’ya taşınma kararı altyapı oyuncuları tarafından tepki çekerken kulüp başkanı Kerim Taşkıran konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

BOTAŞ Başkanı Kerim Taşkıran, kulübü Ankara’ya taşırken Adana’daki altyapılarını sürdüreceklerini belirtti. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde BOTAŞ altyapı oyuncuları ve velileri Adana sokaklarında yürüyerek kulübün taşınmasına tepki göstermişlerdi.

A Takım transferlerine başlamadan önce Adana’daki altyapı antrenörleri ile anlaşma yaptıklarını belirten Taşkıran, “Kulübü Ankara’ya taşımamız, Adana’daki altyapımızdan vazgeçtiğimiz anlamına gelmiyor. Altyapıda gelecekte Türk basketbolunda söz sahibi olabilecek potansiyele sahip oyuncularımız var. Bizim için onların gelişimi, A Takım’ın başarısı kadar önemli. Altyapıda her şey eskisinden iyi şekilde devam edecek.” dedi.

YENİ SALON PROJESİ

Taşkıran Ankara’da yapmayı planladıkları salonun projesi için son aşamaya gelindiğini ve ifade edip, “Salonda üç saha bulunacak ve ofisleri de salona taşıyacağız. Her şey yolunda giderse önümüzdeki sezondan sonra 2.000 seyirci kapasitesi olan ve maçlarımızı oynayacağımız salona geçmiş olacağız.” diye konuştu.

Kaynak: basketfaul.com

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...