Beşiktaş U15 Erkeklerde İyi Başladı

İstanbul U15 Yıldız Erkekler AA Ligi A Grubu ilk hafta müsabakasında İstanbul BBSK ile Beşiktaş karşı karşıya geldi.

10 Ekim Salı günü Bayrampaşa Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 76-65’lik skorla galip ayrılan taraf Beşiktaş oldu. Bu sonuçla siyah beyazlı ekip gruba galibiyetle başladı. İstanbul BBSK ise sezona mağlubiyetle başladı.

Dengeli geçen ilk çeyrek 20-20 eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte üstünlüğü ele alan siyah beyazlı ekip devreye 36-31 avantajlı gitti. İkinci yarıda üstünlüğünü maçın sonuna kadar sürdüren Beşiktaş müsabakayı 76-65 kazandı.

STATÜ

AA U15 Erkekler Ligi 20 takım ile oynanır. Takımlar, Avrupa ve Asya olmak üzere 2 ayrı bölgeye ayrılır. Avrupa A Grubunu. Asya B Grubunu oluşturur. Maçlar tek devreli lig usulüne göre oynanır. Gruplarında ilk 5 (beş) sırayı alan takımlar Final Grubunu oluşturur. Diğer takımlar ise Klasman Grubunu oluştururlar. Final ve Klasman Gruplarında karşılaşmalar tek devreli lig usulüne göre oynanır. Final Grubunda ilk 3 sırayı alan takımlar İstanbul’un ilk 3 (üç) derecesini oluştururlar. İstanbul’u Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek 5 (beş) takım ise Eleminasyon Maçları sonrasında belirlenir.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL U15E AA LİGİ A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...