Basketbol Altyapı Platformu Sezonun İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz sezon aktif olarak çalışmalara başlayan Basketbol Altyapı Platformu 2017-2018 sezonunun ilk toplantısını geride bıraktı. 

İşte Basketbol Altyapı Platformu tarafından yapılan açıklama;

Basketbol Altyapı Platformu olarak ilk toplantılarını 21 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştiren ve o tarihten itibaren de 4 Eğitim toplantısı ve 1 İlkyardım semineri düzenleyen altyapı platformu antrenörleri bu sezonun ilk toplantısını 30 Kasım 2017 Perşembe günü gerçekleştirdi.

Girişim Akademi Spor Kulübünün ev sahipliğinde düzenlenen ilk toplantıya 11 farklı kulüpten 50’ye yakın antrenör ve yönetici katıldı. Mavi Birlik Antrenörü Cüneyt GÜLŞEN’in konuşmasıyla başlayan toplantının ilk bölümünde; Unibasket Antrenörü Emir Tombul spor okulu başlangıç seviyesindeki çocuklarla alakalı edindiği tecrübeleri antrenörlerle paylaştı. Oyuncuyu gruba adapte etmeye yönelik yaptırdığı driller’le sunumunu sürdüren Emir Coach, sporcu – antrenör davranış biçimiyle alakalı bilgilerini aktararak sunumunu tamamladı. Titan Akademi Kurucusu ve Antrenörü Buğra Hızal yine spor okulu seviyesinde Titan Akademi’nin ball handling çalışmalarını antrenörle paylaştı.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...