Ankara Maç Sonuçları Hakkında

Türkiye’nin ilk ve tek altyapı basketbol sitesi olarak yeni dönemde İstanbul, İzmir ve Bursa maç sonuçlarını güncel bir şekilde sizlere yayınlamaktayız.

Yeniliklere ve gelişime her zaman açık, altyapı basketboluna başta şirketimiz Mabi İletişim Yayıncılık ve internet sitemiz altyapibasket.com olarak daha fazla nasıl katkı veririz düşüncesinde hareket ediyoruz.

13.yılında olan internet sitemiz özellikle son 2 yılda genç dinamik bir ekip ile yüksek derecede çalışmakta ve ilgi görmektedir.

Son iki yılda Başta İstanbul olmak üzere ve İstanbul’daki özel liglerle birlikte (UAL, Marmara Lig ve Feryapı Asya Lig) bir çok şehirdeki altyapı maç sonuçlarını en güncel haliyle sizlere aktarmaya çalışmakta. İki yılda gelinen nokta ise 20 bine yakın maç skoru, 5 bine yakın takım kaydı, 7 bin civarı oyuncu kaydı şeklinde.

Bu verileri detaylandırmak için yaptığımız çalışmalar (istatistik yayını) ise sadece özel ligler, BGL ve milli takımlar bazında olmuştur. Bunun nedeni ise özel ligler ile yapılan kurumsal çalışmalar, BGL ve Milli takımların ise TBF ile FIBA tarafından yürütülen yayınlardır.

Özellikle BGL ve Milli takım bazındaki çalışmaların yayınları rating sağlamak, yüksek bir kitleye hitap etmek değildir. Bu yayınların arşivlerini tutmak ve oyuncu değerlendirmelerinde geçmişe dönük veriler ile ışık tutmaktır.

Bu sezon yapılanmamız çerçevesinde. Altyapının en yoğun oynandığı şehir olan İstanbul ağırlıklı haberlerin arasında diğer şehirlerimizin kaynamaması amacı ile üç yerel marka yaratmaya karar verdik.

Bunlar;

Geçtiğimiz yıl kurulan ve bu yıl sitemiz ile birleşen sadece İzmir maç sonuçları, puan durumları, haberleri ve röportajlarının bulunduğu www.izmiraltyapibasket.com

Sadece Bursa maç sonuçları, puan durumları, haberleri ve röportajlarının yer aldığı www.altyapibasketbursa.com

Sadece Ankara maç sonuçları, puan durumları, haberleri ve röportajlarının yer aldığı www.altyapibasketankara.com

Sitemizi altyapibasket.com sistemi içinde yer alan bu sayfalar ile amacımız yerel ligleri yerel sayfalardan yayınlayıp merkez konumundaki altyapibasket.com ‘da da yer vermekti.

2 ay önce başlayan altyapı basketbol ligleri ile altyapibasket.com da hızlı bir giriş yapmıştır ve günde ortalama 25 bin görüntüleme ve ortalama 2500 – 3000 kişilik kitlesine hizmet vermektedir.

Sezon başından itibaren istikrarlı bir şekilde hem internet sitemizden hem de sosyal medya hesaplarımızdan İstanbul, İzmir ve Bursa’dan maç programları, maç sonuçları, puan durumları, haberler ve röportajlar yayınlanmaktadır.

Başkent Ankara’dan ise sadece maç programları yayımlanabilmektedir.

Sıklıkla son dönemde olmak üzere Ankara maç sonuçlarının neden verilmediği ile ilgili sorular almaktayız.

Bunun sebebi Ankara il temsilciliğinin kendi bünyesinden istikrarlı bir şekilde tbf.org.tr/ankara ve Ankara İl Temsilciliği sosyal medya hesabından maç sonuçlarını paylaşmamasından dolayıdır.

Dönem dönem sonuçlar paylaşıldığında biz de internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan paylaşımlar yapmaktayız.

Ancak bir işi ya tam yap yada hiç yapma sözü ile hareket ettiğimizi belirtmek isteriz.

Gerek kendi bünyemizde gerekse il temsilciliği bazında yaptığımız görüşmelerden sonuç alamamış bulunuyoruz.

Bu nedenle Ankara ile ilgili altyapı basketbol maç skorlarını akabinde puan durumu güncellemeleri ve maç haberlerini yapmak en büyük arzumuz.

Elimizde olmayan nedenlerden dolayı  gelişen bu durumdan dolayı sizleri bilgilendirmek istedik.

Bu metin birilerini şikayet etmek veya eleştirmek için değildir ki (gidin yetkililere şikayet edin gibi bir söylem de aldık) verilen bir çok hizmetin amme hizmeti olduğunun farkında olduğumuzu köstek yerine destek olmak istediğimizi belirtmek isteriz.

Bizden her gün maç skoru, haber…vs taleplerinde bulunan değerli takipçilerimize, velilerimize, kulüplerimize saygıyla duyururuz.

altyapibasket.com

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...