Basketbol Gençler Ligi’nde Şampiyon Anadolu Efes

Basketbol Gençler Ligi şampiyonluk müsabakasında Darüşşafaka Basketbol ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi.

12 Mayıs Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibine 81-71’lik üstünlük kuran Anadolu Efes Basketbol Gençler Ligi’ni şampiyon tamamlarken, Darüşşafaka Basketbol ise sezonu ikinci olarak bitirdi.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyrek 17-17’lik eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte oyuna ağırlığını koyan Anadolu Efes soyunma odasına 44-38’lik skorla önde girmeyi başardı. Maçın üçüncü çeyreğinde de farkı kapatamayan Darüşşafaka Basketbol son çeyreğe 63-55’lik skorla geri gitti. Son bölümde rakibinin direncini iyice kırmayı başaran Anadolu Efes parkeden 81-71’lik skorla galip ayrıldı ve Basketbol Gençler Ligi Şampiyonu oldu.

Anadolu Efes’te Yiğitcan Saybir 19 sayı 17 ribaund 1 asist, İsmet Baran Avşar 16 sayı 3 ribaund 2 asist ve Arda Erdoğan’ın 13 sayı 5 ribaund 4 asistlik performansı şampiyonlukta önemli bir pay sahibi oldu.

Darüşşafaka Basketbol’da Muhammet Engin Kalkan 15 sayı 3 ribaund 2 asist, Mert Akay 10 sayı 3 ribaund 7 asist ve Doruk Dora’nın 10 sayı 2 ribaund 5 asistlik performansı şampiyonluk için yeterli olmadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...