Alper Günkızıl: Amacımız Urlalı Gençleri Daha İyi Bir Geleceğe Hazırlamak

“ÖZEL RÖPORTAJ | İzmir altyapı basketbolunun değerli kulüplerinden Yarımada Gençlik Spor Kulübü’nün kurucusu Kemal Alper Günkızıl sorularımızı yanıtladı. 

9 farklı kategoride sezona katılacaklarını ve hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Günkızıl ayrıca İzmir’de basketbol faaliyetleriyle ilgili çalışmaları da değerlendirdi.

**

-Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

**1982 Urla/ İzmir doğumluyum. Amatör olarak yıllarca basketbol oynadım. Bölgesel ligde oyuncuyken bir yandan akademik kariyer fırsatlarını kovaladım ve 2004 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü kazandım. 2006 -2009 yılları arası İstanbul ve İzmir’de basketbol hakemliği yaptım.

Asıl idealim olan antrenörlüğü ise 2000li yılların başından beri çeşitli kulüplerde çalışarak deneyimledim ve mezun olduktan sonra hayat amacım olan “Urla’da Yarımada Basketbol Kulübü” nü kurdum. Birçok sporcunun yetişmesinde görev aldım ve hala bu görevde baş antrenör olarak devam etmekteyim.

-İzmir’de 2017 – 2018 sezonunun başlamasına kısa bir süre kaldı. Hazırlıklarınız ne durumda? Bu sezon için hedefleriniz nelerdir?

Etiketler:, ,
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...