İyi Bir Koçun Temel Özellikleri Nelerdir?

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak bugün koçların genel özellikleri  ve sorumlulukları üzerine bir çeviri ile karşınızdayız. 

Kanada Antrenörlük Birliği tarafından 1996 yılında yayınlanan “Ebeveynler, Koçlar ve Öğretmenler için Çocuklar ve Spor Önerileri Hakkında Direkt Konuşma” isimli kitapta koçların oyuna ve çocuklara yaklaşımı mercek altına alınıyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Keyifle okumanız dileğiyle!

Kanada Koçluk Birliği, yetkili bir koçun işi etkili bir şekilde yapması için uygun bilgi, beceri ve tutuma sahip olması gerektiğine inanmaktadır.

İyi antrenörler, koçluk prensiplerine dair sağlam bir bilgiye sahip olmalıdır. Öğrenme, spor ortamı içinde eğitim ve insan gelişimi için geçerli olan ilkeleri anlamalıdırlar. Sporu, tekniklerini, stratejilerini ve taktiklerini anlamalılar. Ve sporcuların ve onların bireysel özelliklerinin anlaşılmasına ihtiyaç duyarlar. Bu bilgi, 20 yıl boyunca bir spora katılımdan otomatik olarak gelmez. Nitelikli antrenörler, bu önemli ilkeleri tanımak ve anlamak ve onları sahada uygulamak için eğitilmelidir.

İŞTE ÜÇ TEMEL ÖZELLİK