İyi Bir Basketbol Kampının Sahip Olması Gereken 8 Özellik

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak çeviri çalışmalarımızda bugün iyi bir basketbol kampının nasıl olması gerektiğine yönelik bir içerikle karşınızdayız.

ABD’de Basketbolun Yönetim Organı olan “USA Basketball” tarafından 2012 yılında yayınlanan yazıda bu konuyla ilgili önemli ifadeler yer alıyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Haberin asıl kaynağını en sonda bulabilirsiniz. Keyifle okumanız dileğiyle!

****

Oyuncular Sürekli Meşgul Olmalı

İyi bir kampta, oyuncular sürekli meşgul olacaklardır. Etrafta çok az durmalı ve özellikle sıra beklememeliler. 200 oyuncunun olduğu bir kampta sıraya girmekten ve sıranızı beklemekten daha kötü bir şey olamaz. Eğer bir kampta çok sayıda oyuncu varsa, işini iyi yapanlar çok iyi organize olacak ve herkesi aktif tutacaktır.

Oyuncular Dinlemeli

İyi bir kamp eğitmeni oyuncularla bağlantı kurmanın ve onların dikkatini çekmenin bir yolunu bulacaktır. Eğer tüm oyuncular sessiz ve gözü hocalardaysa, bu muhtemelen iyi bir kamptır. İyi kamplarda, oyuncuların dikkatini nasıl çekeceklerini ve onları nasıl eğiteceklerini bilen eğitmenler vardır.

Oyuncu Gelişimine Odaklanmalı

İyi bir kamp, hangi koç veya takım için oynadığınıza bakmadan size yardımcı olacak temel bilgileri, becerileri, atletizmi ve zihniyeti öğretecektir. Başka bir deyişle, kamp eğitmenleri oyuncu gelişimi konusunda uzman olmalı ve bu tüm kampın odak noktası olmalıdır.

Fazla Tekrarlar Olmalı

En iyi basketbol kampları size muazzam sayıda tekrarlar sunar. Öğrenmenin en iyi yolu; duymak ve yapmaktır. Yeni bir yetenek geliştirmek için binlerce tekrar yapmalı ve yeni kas belleği geliştirmelisiniz. İyi kamplar size çok sayıda tekrar yapma imkanı sunacaktır.

Antrenörler Aktiftir