Sosyal Medya:

Eğitim

Efsane Michael Jordan Neden Bu Kadar İyiydi?

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak bugün efsane basketbolcu Michael Jordan’ın özellikleri üzerine bir çeviri ile karşınızdayız.

ABD’de Basketbolun Yönetim Organı olan “USA Basketball” tarafından 2010 yılında Ganon Baker imzalı yayınlanan yazıda Jordan’ın karakteristik özellikleri ve oyuna bakışı hakkında önemli ifadelere yer verilmiş.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Haberin asıl kaynağını en sonda bulabilirsiniz. Keyifle okumanız dileğiyle!

Michael Jordan markasının çalışma kampında yetenek direktörü olarak çalışma ayrıcalığına sahip oldum.

Son iki yılımı Jordan için çalışan insanlarla geçirdim. Şirketin genel menajeri, Jordan Markası’nın ilişkileriyle ilgilenen menajer, ve onun antrenman hocası Tim Grover.

Michael Jordan kitapları okuyarak, filmlerini ve maç görüntülerini izleyerek sayısız saat geçirdim. Basketbol kariyerinin her günü boyunca üç şey vardı:

1. Vücudu. Olabildiği en iyi şekilde olmak istiyordu. Ağırlıklar kaldırdı, doğru beslendi ve fiziksel olarak olabileceği en iyi durumda olduğundan emindi.

2. Yetenekleri. Zayıflıklarını güce çevirmek istedi. Bir kusura sahip olmak istemedi. 5 saat boyunca, haftada 5 gün sezon dışında yetenekleri üzerinde çalıştı.

3. Rekabetçiliği. Jordan kaybetmekten nefret etti! Bir balyozla karıncayı öldürebilirdi. Bu kadar!

Böylece, tüm oyunculara bir ders olarak, bu üç alana konsantre olabilirseniz, kazanma dengesini oturtabilir ve amaçlarınıza ulaşmanın üstünlüğünü yaşayabilirsiniz.

İNSAN OLARAK 4 ŞEYE ODAKLANDI

Bir insan olarak, Jordan 4 şey üzerine odaklandı. Bu 4 şey hayatı ve markasının ürününü tanımlamak için çabaladığı şeyler.

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

ALTYAPIBASKET.COM ÜYESİ KULÜPLER

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Eğitim