Basketbol Oynamaya Başlayacak Çocuklar İçin 10 Tavsiye

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak bugün basketbola başlamayı düşünen çocuklar için tavsiyeler üzerine bir çeviri ile karşınızdayız.

Real Buzz sitesi tarafından yayınlanan yazıda basketbol öncesi ve ilk zamanlarda yapılması gerekenlerle ilgili 10 tavsiye yer alıyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Haberin asıl kaynağını en sonda bulabilirsiniz. Keyifle okumanız dileğiyle!

***

Oynamaya başlamadan önce, başlangıç seviyesindeki basketbolcular için en önemli ipuçlarımıza göz atın, böylece ayağınız yere sağlam bassın.

1- Ekipmanınızı Sağlayın

Genelde başlamak için çok az şey vardır, fakat yanlış çeşit bir sakatlığa yol açabileceğinden iyi bir çift basketbol ayakkabısı elde etmek önemlidir. Spor çok fazla koşma ve atlama gerektirdiğinden, iyi destek hayati önem taşır. Ayak bileği için daha fazla destek sağlayan yüksek topuklu ayakkabılar vardır, ancak oynarken biraz daha ağırdır. Orta yükselikteki ayakkabılar daha hafif bir seçenektir ancak aşağı doğru ayak bileği desteği o kadar iyi değildir. Pozisyonunuza ve oynayacağınız rekabet seviyesine bağlı olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi çifti seçin.

2- Basketbol İçin Isının

Bir basketbol maçına başlamadan önce ısınma tavsiye edilir. Isınma, sakatlık olasılığını azaltır ve performansınızı arttırmak için etkili bir yoldur. Basketbol hızlı tempolu bir spordur, bu yüzden maça hazırlanmak için yeterli ısınma hayati önem taşır. İyi bir ısınma, kalp atış hızınızı yükseltmeli ve başlamadan önce bazı talimleri bir araya getirmelidir.

3- Fit Olun

Basketbol fiziksel olarak zor bir spordur, bu yüzden mümkün olduğunca iyi durumda olmak en iyisidir. İçinde bulunduğunuz daha iyi şekil, dayanıklılığınızı arttırır ve yanıt süreniz daha hızlı olur. Bu ayrıca sakatlıktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Koşu, basketbol ve spor için kardiyovasküler zindeliğinizi artırmanıza yardımcı olacak, yoga esnekliğinizi ve çevikliğinizi artıracaktır.

4- Basketbol Antrenmanı Yapın

Antrenmanın yerini tutacak bir şey yok. Sadece pas, top sürme ve şut gibi önemli beceriler üzerinde çalışmanın azmi ile oyuncu gerçekten gelişmeyi ümit edebilir. Özellikle spora yeni başlayanlar için, basketbolun temellerini öğrenmek, oyununuzun gelişimi ve eğlenmeniz için çok önemlidir.

5- Zayıf Elinizle Top Sürün