Altyapı Basketbol Antrenörleri İçin Sezon Öncesi 10 İpucu

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak çeviri çalışmalarımızda bugün altyapı koçları için sezon öncesi tavsiyelere yönelik bir içerikle karşınızdayız.

ABD’de Basketbolun Yönetim Organı olan “USA Basketball” tarafından 2014 yılında yayınlanan yazıda bu konuyla ilgili olarak 10 madde üzerinde duruluyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Haberin asıl kaynağını en sonda bulabilirsiniz. Keyifle okumanız dileğiyle!

1-Ebeveynlerle İlk Görüşme İçin Hazır Olun

Koçluk felsefenizin, yıl için planlarınızın, idari meselelerin / fırsatların ve diğer planların üzerinde durmak için, tüm takım ebeveynlerini bir araya getirmeniz harika bir fikir. Bir gündem hazırlayın ve herkesin birbiriyle tanışabileceği bir ortam ayarlayın.

Ebeveynlere takım kuralları, oyuncu beklentisi ve ebeveyn beklentileri hakkında bir sayfa hazırlayın. Beklentilere ek olarak, her iki takımın iyi oyununu alkışlayarak, hakemlere saygılı davranarak ve çocuğunuza bağırmayarak, iyi sportmenliğin maçlarda nasıl gösterileceğinin bir listesine sahip olunmalı.

Oyuncu ebeveynlerinin toplantısı aynı zamanda antrenmanlara ulaşım, takımın kaç turnuvada mücadele vereceği, o sezonun tüm oyuncular için nasıl unutulmaz kılınacağının konuşulduğu zamandır. Daha önce hiçbir takımın parçası olmamış ebeveynlere sahip olabilirsiniz.

Son olarak, tüm ebeveynlerden çocuklara yönelik acil iletişim bilgilerini alın.

2-Oyuncularınızla İlk Buluşma için Hazır Olun