Novak: NBA Oyuncularının Yokluğu Gençler İçin Önemli Bir İmkan

Kasım ayındaki elemeler için zaman daralıyor ve EuroLeague ile FIBA arasındaki problemlere henüz bir çözüm bulunamamış durumda.

Kasım ve Şubat aylarında düzenlenecek elemelerin akıbeti hakkında soru işaretleri devam ederken NBA oyuncularının bu maçlarda oynayamayacağı biliniyor. FIBA Avrupa yöneticisi Kamil Novak, NBA oyuncularının elemelere gelememesi ve milli takımlarının bu durumda neler yapacağı hakkında düşüncelerini açıkladı.

“En iyi oyuncuların yokluğu değil de NBA oyuncularının yokluğu olarak tanımlamayı tercih ederim. Sadece bir NBA oyuncusu olup da Eurobasket’i kazanan bir takım gördük bu yaz. Dragic büyük bir yıldız ama sadece tek bir oyuncu. NBA oyuncuları tabii ki dünyanın geri kalanı için çekici ama hangi oyuncuların en iyi olduğunu söylemek zor bir şey. NBA oyuncularının yokluğu genç oyuncular için önemli bir alan yaratacak.”

“Umuyorum ki bir çözüm bulunacak” diyen Novak’a, FIBA’nın partnerlerinin NBA oyuncularının gelememesinden endişe duyup duymadığı soruldu. “Bunlar spekülasyon. Biz en iyi oyuncuların parkede olmasını istiyoruz. Ben mükemmel bir organizasyon yapmak istiyorum. Sonuçta Dünya Şampiyonası’na katılma biletinden bahsediyoruz. Dünya Şampiyonası’nda yaptıklarınıza göre Olimpiyat vizesi de alabiliyorsunuz”

Kaynak: eurohoops.net

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...