NCAA Basketbol Seçmelerinin Tarihleri Açıklandı!

2015’ten bu yana Amerikan Kolej Sporları Birliği’nin (NCAA) onayıyla Türkiye’de gerçekleştirilen basketbolcu seçmeleri bir kez daha İstanbul’da yapılacak.

Geçen sezon İstanbul ve Ankara’da “Showcase” adıyla düzenlenen seçme etkinliklerinin ardından birçok genç sporcu ABD’den kazandıkları burslarla hem basketbol kariyerleri hem de eğitim hayatları açısından önemli adımlar attı.

Türkiye’de ve Avrupa’da son iki yıldır aldığı resmi onaylarla Showcase düzenleyen UBA International tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da 28 – 29 Nisan tarihlerinde iki gün boyunca gerçekleştirilecek seçmelere yine FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü’ndeki spor salonu ev sahipliği yapacak.

14-21 yaş arası sporcuların katılabileceği Showcase’de yer alabilmek için ubainternational.com.tr üzerinden online formu doldurmak ve  NCAA resmi sayfası üzerinden profil oluşturmak gerekiyor. NCAA’den resmi onayı olan organizasyonlar https://web3.ncaa.org/bbcs/publishedEvents adresinde listeleniyor ve resmi olmayan organizasyonlara NCAA koçları gönderilmiyor.

Geçen sezon Türkiye’de düzenlenen Showcase’ler sonrasında birçok Türk sporcuya burs veren ABD okulları, yeni sporcular için de bu seçmeler için kapılarını açacak. İstanbul Showcase 2018 organizasyonun kontenjanı ise yurtiçi ve yurtdışından gelecek toplam 200 kişi ile sınırlı olacak.

NCAA BASKETBOL SEÇMELERİ İLE EĞİTİM VE KARİYERİ ABD’DE SÜRDÜRME FIRSATI DOĞUYOR

NCAA’in kuralları gereği üniversite takımlarının ABD dışında oyuncu tarama süresi her yıl iki kez olmak üzere dokuz gün ile sınırlandırılıyor. Bugüne kadar Avrupa’da farklı ülkelerde yoğunlaşan oyuncu taramaları UBA International’ın çalışmaları aracılığıya artık Türkiye’de de sürekli hale geldi. Dolayısıyla bu seçmelerde kendilerini ispatlayan sporcular ABD’deki lise veya üniversitelerde basketbol bursuyla hem sportif kariyerlerini hem de eğitim hayatlarını bir arada sürdürme ve yabancı dil öğrenme şansını yakalayabiliyor.

Kaynak: http://www.ubainternational.com.tr

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...