Lloyd Pierce: Furkan’ın Atletizmini Kullanmasını Bekliyoruz

Philadelphia 76ers’ın Yaz Ligi kadrosundan sorumlu olan Lloyd Pierce , Furkan Korkmaz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli oyuncumuz skorer performanslarla adını okyanus ötesinde de duyurmaya devam ederken takımın yaz kadrosundan sorumlu Koç Lloyd Pierce, Sixers’ın Furkan’dan beklediklerini medyaya anlattı:

“Bence Furkan gerçekten çok dengeli ve hazır bir oyuncu. Şimdi gelişiminin hızlanması için çalışıyoruz.”

“Biraz daha potaya hücum etmesini istiyoruz. Sadece dışarıdan oynayan, yayın gerisinden üçlükler deneyen bir oyuncu olarak kalmamalı.”

“Harika bir şut fake’i var. Bu takıma katkı yapmasını da sağlıyor. Onu kullanarak pas becerisi için de alan açıyor.”

“Yine o fake’le savunmacıları geçebiliyor. Rakipleri geçmek her zaman bir atletizm, çabukluk işi olmak zorunda değil.”

“Bu şekilde boyalı alana girebiliyor. Orada pas becerilerini, diğer arkadaşları için pozisyon yaratma becerisini görüyoruz.”

“Bence bu becerilerini NBA maçlarındaki alan paylaşımı içinde kullanması onun için çok yararlı olacak. Zaten bu becerileri gösterdiği için de güveninin arttığını görüyorsunuz.”

“Onunla ilgili bana ilk söylenen şey çok atlet bir oyuncu olduğuydu. Smaç yarışmaları bile kazanmış. Elinde böyle silahlar varsa bunu sahada görmek istiyoruz tabii.”

“Bu da içeri girerek oynamak, pota çevresinde iş yapmak demek. Basketbol her zaman üçlük atmak değildir. Evet, iyi bir şutör. Tabii ki ısınmasını isteriz.”

“Ama doğru şutları atmalı. Şut atmasını istediğimiz kadar pas becerilerini göstermesini ve atletizmini kullanmasını da bekliyoruz.”

Furkan, Pierce’ın bu yorumları öncesinde yaptığı Spurs maçında 12 sayı ve 5 asistle oynadı.

Kaynak: eurohoops.net

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...