Cedi Osman: LeBron Antrenmanlara İlk Gelen ve Son Çıkan Kişi

Cleveland Cavaliers, temsilcimiz Cedi Osman’ı taraftarlarına tanıtmak ve NBA macerasının ilk günleriyle ilgili görüşlerini almak için kendisiyle özel bir röportaj yaptı.

Cleveland Cavaliers’ın resmi web sitesi cavs.com “Bizimki gibi başarılı ve tecrübeli isimlerle dolu bir takımda genç isimlerin izini kaybetmek çok kolay” dedi ve taraftarına Cedi Osman’ı hatırlatmak için milli oyuncumuzla özel bir röportaj yaptı.

İşte Eurohoops ekibi tarafından çevirisi yapılan röportajdan bir bölüm;

EuroBasket 2017’deki başarılı performansın NBA konusunda güvenini artırdı mı?

“EuroBasket’te iyi oynamam önemliydi. Cleveland’a imza atıp gelmiştim ama daha çok gelişmem gerektiğini biliyordum. EuroBasket bana lider olma şansını sunduğu için önemliydi. O takımın lideri olarak oynadım. Bence iyiydim. Porzingis’e karşı oynamak eğlenceliydi, salon dolu, seyirci coşkuluydu, bir sürü Letonyalı taraftar da vardı.

“NBA BANA UYGUN”

Seni oynarken görmemiş taraftarlar için oyununu nasıl tarif edersin?

“Oyunun iki yönünü de oynayabilen bir oyuncuyum. 2 ve 4 numara oynayabilirim. Milli takımda 4 oynadım. Paslarım iyidir, takım arkadaşlarıma alan ve şut yaratabilirim. En çok ribauntu alıp hücumu hızlı başlatmayı seviyorum. O zaman en iyi oyunumu oynuyorum. NBA bana uygun çünkü çok koşulan, hızlı bir oyun var. Bunu seviyorum. Son iki yılda sabit ayaklarla attığım şutları da düzelttim. Ama hala çalışıyorum.”

Ülkendeki arkadaşların Kral’la antrenman yapmanın nasıl bir şey olduğunu soruyorlar mı?

“Hep bu sorular: “LeBron’la aran nasıl? Senle konuşuyor mu?” Ben de ne diyeyim, “Konuşuyor, evet” diyorum. İnsanlar onu tanımadıklarından ve dünyanın en iyisi olduğundan korkutucu gözüküyor. Ama öyle değil. Çok iyi, çalışkan bir insan. Ben böyle bir profesyonel daha görmedim.

Santa Barbara’da antrenmanlara ilk gelen ve son çıkan kişiydi. Büyük başarının sırrı bu. Onu izlemeli, ondan öğrenmeli ve onun yaptıklarını takip etmeliyim.

Haber: Eurohoops.net

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...