#AdidasNGT Belgrad Etabında İzlemeniz Gereken Oyuncular

Adidas Next Generation Tournament 2018’in ilk tur etaplarının sonuncusu Belgrad’da düzenlenecek ve yine birbirinden önemli potansiyeller sahne alacak. 

ANGT Belgrad etabında, ev sahibi ülkenin yanı sıra Türkiye, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’dan takımlar yer alıyor. Üstelik, kadrolar o ülkelerden ve daha birçoğundan gelen yetenekli oyunculardan meydana geliyor.

İşte bu hafta sonu mücadele edecek sekiz takımın öne çıkan oyuncuları;

U18 Cibona Zagreb: Dino Bistrovic

Geçtiğimiz yıl Adidas NGT Coin etabında 16.5 sayı artı 4.5 ribaund, 2.0 asist ve 1.3 top çalma ortalamaları ile oynayan Bistrovic ikinci kez bu deneyimi yaşayacak. Aynı zamanda 2016 yılında FIBA U-16 Avrupa Şampiyonası’nda Hırvatistan forması giydi. 1.90’lık şutör küçük yaşlardan bu yana Cibona Zagreb forması giyiyor ve kulübün umut verici isimleri arasında yer alıyor. Bistrovic, takımlarını alt yaş kategorilerinde çok sayıda madalyaya götürdü ve sezonun en iyi oyuncusu seçildi. Çembere gitme konusunda iyi olan ve şut sırasında topu çok hızlı elinden çıkarabilen Hırvat oyuncu aynı zamanda son dönemde şut mesafesini genişletti.

U18 Kızılyıldız: Zoran Paunovic

İkinci kez Adidas NGT’de boy gösterecek olan Paunovic geçtiğimiz sezon bu etapta en iyi beş oyuncu arasında yer almıştı. 11.5 sayı, 6.0 ribaund, 2.3 asist ve 2.5 top çalma ortalaması ile oynayan Paunovic bir yaş büyüklerine karşı etkili oyunuyla takımını etap şampiyonu olmasında pay sahibi olmuştu. İstanbul’daki Adidas NGT Final bölümünde ise 10.0 sayı, 4.3 ribaunt ve 3.7 asist ortalaması yakalamıştı. Paunovic aynı zamanda Sırbistan formasıyla 2016 FIBA U16 Avrupa Şampiyonası’da oynadı ve burada 14.6 sayı, 4.0 rebound, 2.9 asist ve 1.4 top çalma ortalamaları yakaladı. Savunmada oldukça iyi olan Zoran Paunovic hücumda ise çabukluğu sayesinde savunmacısını geçip pozisyonu bitirme konusunda etkili. Dış atışlarını geliştirmek için çalışmaya devam ediyor.

U18 Anadolu Efes: Mustafa Kurtuldum

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...