12 Yaşındaki Olivier Rioux 2.08 m Boyuyla Dikkat Çekiyor

12 yaşındaki Kanadalı basketbolcu Olivier Rioux 2.08 metrelik boyuyla geçtiğimiz günlerde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Beş yaşından bu yana basketbol oynayan Olivier Rioux’un şu anda Toronto Raptors forması giyen Jonas Valanciunas’tan sadece 5 cm kısa olduğu gözleniyor. 12 yaşındaki Rioux’un babası Jean-Francois 2.03 m ve 15 yaşındaki ağabeyi Emile ise 2.05 m boyunda. Eski bir voleybol oyuncusu olan Jean-Francois oğlunun bir bebekken bu kadar uzun olmasını beklediğini söylerken, doktorların yılda 10 cm uzayan Olivier’nin uzamasının devam edeceğini düşündüğünü belirtti.

Fransa’nın Frenchy Phenoms ekibi tarafından geçtiğimiz günlerde İspanya’da bir U-12 turnuvasına davet edilen Olivier Rioux kısa sürede fenomen haline gelmeyi başardı. NBA oyuncularının da ilgisini çekmeyi başaran genç oyuncunun peşinde birçok okul olduğu belirtiliyor. Olivier Rioux’un babası Jean-Francois gösterilen ilgiyle ilgili yaptığı açıklamada “Antrenörler, menajerler, markalar, burslar insanların Olivier’in dahil olmasını istedikleri her şey. Kiminle ve nasıl konuştuğum konusunda dikkatli olmalıyım. Bunu öğreniyorum.” ifadelerini kullandı.

İŞTE OLIVIER RIOUX’UN PERFORMANSI

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...