U-16’da Oksijen Gençlik, Play-Off Grubu’nda

Bursa U-16 Yıldız Erkekler Ligi Eleme müsabakasında Elit Akademi Spor Kulübü ile Oksijen Gençlik Spor Kulübü karşı karşıya geldi.

5 Şubat Pazartesi günü Nilüfer Tofaş Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini iki uzatma sonucunda 66-64 mağlup eden Oksijen Spor Kulübü, Play-Off Grubu’na yükselen taraf oldu.

Mücadelede ilk çeyreği 20-9 önde geçen Elit Akademi devreye ise 28-20 önde girdi. İkinci yarı büyük çekişmeye sahne olurken karşılaşma 52-52 ile uzatmaya gitti. İlk uzatma bölümü sonunda 56-56 eşitlik göze çarparken, ikinci uzatmada Oksijen Gençlik rakibine 66-64’lük skorla üstünlük sağlamayı başardı.

U16 YILDIZ ERKEKLER STATÜ

Bursa U16 Yıldız Erkekler ligi 18 takım ile oynanacaktır. Maçlar A – B – C grubu olarak üç grupta çift devreli lig usulü ile oynanacaktır.

U16 Yıldız Erkekler A ve B gruplarında oynanacak olup gruplarında ilk iki dereceyi alan takımlar direkt olarak Play Off grubuna kalacaklardır.  C grubunda yer alan takımlar kendi aralarında maçlarını oynayarak sezonu tamamlamış olacaklardır. Geliştirme grubunda ilk iki sırayı alan takımlar klasman maçlarında oynama hakkını elde ederler.

A grubu üçüncüsü – B grubu dördüncüsü
B grubu üçüncüsü – A grubu dördüncüsü
Oynayarak kazanan takımlar Play Off grubuna kalacaklardır.

  • Play Off grubu altı takımın katılımı ile çift devreli lig usulü ile oynanacaktır.
  • Klasman grubu Play Off grubuna kalamayan takımların katılımı ile minimum 6 takımın katılımı ile oynanacaktır.
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...