Bursa U14 ve U13 Küçük Erkekler Ligi Grupları ve Statüsü Belli Oldu

Bursa’da 2017 – 2018 sezonuna kısa bir süre kala U14 ve U13 Yıldız Erkekler Ligi grupları ve statüsü İl Basketbol Temsilciliği tarafından açıklandı. 

İşte gruplar ve statü;

U14 KÜÇÜK ERKEKLER LİGİ

A GRUBU

1- Tofaş Spor Kulübü
2- Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
3- Bursa Gaz Spor Kulübü
4- MG Spor Kulübü

B GRUBU

1- Çakır Eğitim Spor Kulübü
2- Oksijen Gençlik Spor Kulübü
3- Bursa Kolejliler Spor Kulübü
4- Ahmet Erdem Spor Kulübü

C GRUBU

1- Bursaspor
2- Orhangazi Belediye Spor Kulübü
3- Elit Akademi Spor Kulübü
4- Nilüfer Belediye Spor Kulübü

D GRUBU (Geliştirme Grubu)

1- Karacabey Belediye Spor Kulübü
2- Yenişehir Gelişim Spor Kulübü
3- Hürriyet Spor Kulübü
4- Fastline Spor Kulübü
5- Genç Saray Spor Kulübü
6- MKP Belediye Spor Kulübü
7- Nilüfer Spor Kulübü

U14 KÜÇÜK ERKEKLER STATÜ

U14 Küçük Erkekler kategorisinde Geliştirme Grubu olarak oluşturulması düşünülen D grubuna başvuran takımlar bu gruba yerleştirildikten sonra geride kalan takımlar 3 grup olarak oynayacaklardır. U14 Küçük Erkekler A grubunda yer alan takımlar direkt olarak Play Off grubuna kalacaklardır.

B grubu birincisi – C grubu ikincisi
C grubu birincisi – B grubu ikincisi
Oynayarak kazanan takımlar Play Off grubuna kalacaklardır.

D grubunda yer alan takımlar kendi aralarında maçlarını oynayarak sezonu tamamlamış olacaklardır. Geliştirme grubunda ilk iki sırayı alan takımlar klasman maçlarında Oynama hakkını elde ederler.

  • Lisans işlemlerinin tamamlanacağı tarih: 30 Eylül 2017
  • Ligin Tahmini başlama tarihi: 14 Ekim 2017

Lisans işlemlerini belirtilen tarihe kadar tamamlamayan kulüpler U14 Küçük Erkekler liginden ihraç edilmiş olacaklardır.

U13 KÜÇÜK ERKEKLER LİGİ

A GRUBU

1- Tofaş Spor Kulübü
2- Örnek Kolej Spor Kulübü
3- Bursa Gaz Spor Kulübü
4- MG Spor Kulübü
5- Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
6- Şahinkaya Koleji Spor Kulübü

B GRUBU

1- Elit Akademi Spor Kulübü
2- Oksijen Gençlik Spor Kulübü
3- Nilüfer Belediye Spor Kulübü
4- İnegöl Belediye Spor Kulübü
5- MKP Çimen Spor Kulübü
6- Bursa Yelken Akademi Spor Kulübü

C GRUBU

1- Çakır Eğitim Spor Kulübü
2- Gemlik Basketbol Spor Kulübü
3- Orhangazi Belediye Spor Kulübü
4- Can Altıntığ Spor Kulübü
5- A Line Spor Kulübü
6- Ahmet Erdem Spor Kulübü

D GRUBU

1- Karacabey Belediye Spor Kulübü
2- Yenişehir Gelişim Spor Kulübü
3- MKP Belediye Spor Kulübü
4- Hürriyet Spor Kulübü
5- Fastline Spor Kulübü
6- Gemlik Spor Kulübü

U13 KÜÇÜK ERKEKLER STATÜ

  • U13 Küçük Erkekler kategorisinde Geliştirme Grubu olarak oluşturulması düşünülen D grubuna başvuran takımlar bu gruba yerleştirildikten sonra geride kalan takımlar üç grup olarak oynayacaklardır.
  • D grubunda yer alan takımlar kendi aralarında maçlarını oynayarak sezonu tamamlamış olacaklardır. Geliştirme grubunda ilk iki sırayı alan takımlar klasman maçlarında oynama hakkını elde ederler.

U13 Küçük Erkekler A grubunda ilk dört dereceye giren takımlar direkt olarak Play Off grubuna kalacaklardır.

1.tur 1.maç B grubu birincisi – C grubu ikincisi
1.tur 2.maç C grubu birincisi – B grubu ikincisi
2.tur 3.maç A grubu beşincisi – 1.tur 1.maç galibi
2.tur 4.maç A grubu altıncısı – 1.tur 2.maç galibi

2.tur maçlarını kazanan takımlar Play Off grubuna kalacaklardır.

Lisans işlemlerini belirtilen tarihe kadar tamamlamayan kulüpler U13 Küçük Erkekler liginden ihraç edilmiş olacaklardır.

  • Lisans işlemlerinin tamamlanacağı tarih: 30 Eylül 2017
  • Ligin Tahmini başlama tarihi: 14 Ekim 2017
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...