TED Ankara Kolejliler, İstanbul’dan Galibiyetle Dönüyor

Basketbol Gençler Ligi B Grubu’nda üçüncü hafta mücadelesinde İstanbul Büyükşehir Belediye ile TED Ankara Kolejliler karşı karşıya geldi.

20 Ekim 2018 Cumartesi günü Cebeci Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 73-51’lik skorla geçen TED Ankara Kolejliler gruptaki ikinci galibiyetini aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye ise ikinci yenilgisini alarak salondan ayrıldı.

Karşılaşmaya hücumda çok iyi bir başlangıç yapan ve 16-2’lik seriyle skorda kontrolü eline alan Ankara ekibi ilk çeyreği 29-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte ev sahibi farkı kapamak adına çaba gösterse de TED Ankara Kolejliler devreye 42-29’luk skorla önde girdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü çeyrekte bir ara farkı 21 sayıya kadar çıkaran konuk takım son bölüme 60-41’lik skorla üstün giden taraf oldu. Son bölümde ev sahibi takımın çabası yetersiz kalırken azalan farka rağmen TED Ankara Kolejliler mücadeleden 73-51’lik skorla galip ayrıldı.

TED Ankara Kolejliler’de 19 sayı 6 ribaund 4 asist ile oynayan Ata Turgut, 14 sayı 9 ribaund ile oynayan Cihat Mertali Dalgalı, 11 sayı 3 ribaund 5 asist ile oynayan Emir Büyükhanlı ve 12 sayı 3 ribaund ile oynayan Abdullah Güçlü galibiyette öne çıkan isimler oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye’de Oğulcan Koç 20 sayı 6 asist ve Olle Ralf Albert Stümer 15 sayı 5 ribaund ile çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

BASKETBOL GENÇLER LİGİ B GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İSTATİSTİKLER