Sakarya Büyükşehir Basketbol 2. Galibiyetini Aldı

Basketbol Gençler Ligi B Grubu sekizinci hafta müsabakasında Selçuklu Basketbol ile Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol karşı karşıya geldi.

18 Kasım 2018 Pazar günü Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 83-57’lik skorla geçen Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol gruptaki 2. galibiyetini aldı. Selçuklu Basketbol’un henüz galibiyeti bulunmuyor.

Karşılaşmaya üst üste sayılarla başlayan Sakarya Büyükşehir Basketbol ilk çeyreği 18-16 önde kapadı. İkinci çeyrekte oyunda denge göze çarparken aradaki fark değişmesi ve konuk takım devre arasında 35-33’lük skorla üstün giden taraf oldu.

Üçüncü çeyrekte Melih Kurtuluş ile etkili olan Sakarya temsilcisi etkili savunma yaparak  son bölüme 53-44 ile üstün girmeyi başardı. Son çeyrekte hücumda patlama yaşayarak 30 sayı üreten Sakarya Büyükşehir Basketbol farkı açarak mücadeleyi 83-57’lik skorla galip tamamladı.

Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol’da Hamza Alptuğ Baştuğ 26 sayı 3 ribaund, Ercan Yıldız Donat 13 sayı 5 ribaund ve Hüseyin Çevirgen 11 sayı 4 ribaund ile çift haneli sayılara ulaştı.

Selçuklu Basketbol’da Yasin Yılmaz 14 sayı 2 ribaund 5 asist, Davut Güven 11 sayı 4 ribaund ve Efe Çelik 10 sayı 3 ribaund ile oynadı.

BASKETBOL GENÇLER LİGİ B GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İSTATİSTİKLER