Pınar Karşıyaka, Sakarya’dan Galibiyetle Döndü

Basketbol Gençler Ligi B Grubu üçüncü hafta mücadelesinde Sakarya Büyükşehir Belediye ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi.

15 Ekim Pazar günü Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 86-64’lük skorla geçen Pınar Karşıyaka gruptaki 2. galibiyetini elde etti. Sakarya Büyükşehir Belediye ise grupta henüz galibiyetle tanışamadı.

PINAR KARŞIYAKA ZORLANMADI

Karşılaşmaya iyi başlayan Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 25-13 önde tamamlarken soyunma odasına da 44-25’lik skorla üstün giden taraf oldu. Üçüncü çeyrekte iyi bir oyun ortaya koyan Sakarya Büyükşehir Belediye dengeyi sağlasa da Pınar Karşıyaka son bölüme 59-44’lük skorla önde giderken mücadeleden de 86-64 ile galip ayrılan taraf olmayı başardı.

Pınar Karşıyaka’da 20 sayı 3 asist ile oynayan Boğaç Batu Öner, 12 sayı 5 ribaund 3 asist ile oynayan Muhammet Ahmet Acar, 11 sayı 6 ribaund 5 asist ile oynayan Ali İhsan Paçacı ve 11 sayı 4 ribaund ile oynayan Gökhan Edge Demirli galibiyeti getirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde 20 sayı 13 ribaund 3 asist ile oynayan Hüseyin Çevirgen ve 10 sayı 3 asist ile oynayan Burak Çimen çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BASKETBOL GENÇLER LİGİ B GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...