Pınar Karşıyaka Deplasmanda Darüşşafaka’yı Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi B Grubu’nun yedinci hafta mücadelesinde Darüşşafaka Basketbol ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi.

10 Kasım Cumartesi günü Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maçta rakibini 79-70’lik skorla geçen Pınar Karşıyaka gruptaki altıncı galibiyetini aldı. Darüşşafaka Basketbol ise ilk yenilgisine engel olamadı.

Maça çok iyi başlayan Pınar Karşıyaka, birçok oyuncusundan skor katkısı aldı ve yüzdeli hücum performansının yanında sert savunmasıyla ilk çeyreği 25-15 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte boyalı alanda etkili olmaya devam eden İzmir ekibi savunma ritmini koruyarak kontrolü elden bırakmadı ve soyunma odasına da 39-27’lik skorla avantajlı gitmeyi başardı.

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyrekte skor skalasını genişleten Darüşşafaka son dakikaları iyi oynadı ve dördüncü çeyrek öncesinde farkı 9’a çekti. Son bölümde İnanç Mert Hotamış önderliğinde farkı oyunculardan gelen katkı ile Pınar Karşıyaka skorda ayakta kalmayı başardı ve parkeden 79-70 galip ayrılarak önemli bir galibiyete imza attı.

Pınar Karşıyaka’da İnanç Mert Hotamış 18 sayı 7 ribaund 1 asist, Muhammet Ahmet Acar 14 sayı 10 ribaund 3 asist, Hakan Çakır 10 sayı 8 ribaund 3 asist ile çift hanelere çıkan isimlerdi.

Darüşşafaka Basketbol’da Mert Akay 16 sayı 8 ribaund 8 asist, Canberk Başduran 14 sayı 3 ribaund 2 asist, Mahmut Can Çelik 9 sayı 7 ribaund 2 asist ile katkı verdi.

İSTATİSTİKLER