Hidayet Türkoğlu: Yeni Yıldızların Yükselişini Gururla İzleyeceğiz

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun öncülüğünde “Sahne Gençlerin” sloganıyla kurulan Basketbol Gençler Ligi’nin tanıtım toplantısı 26 Eylül Salı günü gerçekleştirildi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun ev sahipliğinde, 26 Eylül Salı günü Renaissance Polat İstanbul Hotel’de yapılan Basketbol Gençler Ligi toplantısı; TBF ve kulüp yöneticilerinin yanı sıra, antrenörlerin, sporcuların ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

“GURUR DUYACAĞIZ”

Türk basketbolunun geleceğinin gençlerimizde olduğu inancıyla çıktığımız yolda bugün burada Basketbol Gençler Ligi’ni tanıtmaktan mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu “Geleceğimiz için, basketbol gelişim departmanımızı kurduk ve altyapılar ile kol kola çalışan bu departmanımızdan çözüm üretecek projeler çıkardık. Geçtiğimiz Nisan ayında tüm Süper Lig kulüplerimiz ile paylaştığımız, onların yorum ve katkılarını da alarak son haline getirdiğimiz bu yılın en önemli girişimlerinden biri olan Basketbol Gençler Ligi; oyuncu, antrenör, kulüpler ve federasyonumuz başta olmak üzere Türk basketbolunu tüm paydaşlarını büyük bir amaç için bir araya getiriyor.” dedi.

Türkoğlu ayrıca “Türk basketbolunun yeni 12 Dev Adamlarını yetiştirmek üzere ortaya koyduğumuz bu projenin Türk spor tarihinin en önemli başlangıçlarından biri olacağına inancım tam. Basketbol Gençler Ligi ile yeni yıldızları bulup Türk basketboluna kazandıracak bizler de onların yükselişini gururla izleyeceğiz. Bu projenin hayata geçmesinde büyük emek ve özveri ortaya koyan değerli çalışma arkadaşlarıma, kulüplerimize ve her aşamada bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve devletimize teşekkür ederim. Basketbol Gençler Liginde mücadele edecek tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: tbf.org.tr

Etiketler:
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...