BGL’de Sakarya Basketbol Galibiyetle Tanıştı

Basketbol Gençler Ligi B Grubu yedinci hafta mücadelesinde Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ile Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi.

10 Kasım Cumartesi günü Sakarya Spor Salonu’nda oynanan maçı 62-57 kazanan Sakarya Basketbol, gruptaki ilk galibiyetini aldı. Gaziantep Basketbol ise dördüncü kez mağlup oldu.

Müsabakaya iki takım da yüzdeli hücum ederek başladı. Karşılıklı üç sayılık basketlerle geçen ilk dakikaların ardından Can Muhammet Ali Koç ile etkili olan Gaziantep temsilcisi ilk çeyreği 19-17 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunma sertliğini arttıran ev sahibi ekip, farklı oyuncularından aldığı skor katkısını iyi değerlendirdi ve soyunma odasına 38-30 avantajlı giden taraf oldu.

Üçüncü çeyreğe Kerem Bulat ve Hüseyin Çevirgen’in üst üste bulduğu sayıların ardından 8-0’lık bir seri ile giren Sakarya Basketbol top kayıplarından bulduğu sayılarla farkı biraz daha açmayı başardı. Dördüncü çeyrekte savunmada daha iyi ritim yakalayan Gaziantep Basketbol rakibini zorlasa da skorda geride kaldı ve Sakarya BŞB 62-57 ile ilk galibiyetine uzandı.

Sakarya Basketbol’da Yusuf Özkan İr 13 sayı 9 ribaund, Melih Kurtuluş 11 sayı 9 ribaund 2 asist, Burak Çimen 10 sayı 8 ribaund, Hamza Alptuğ Baştuğ 10 sayı 5 ribaund 1 asist ile oynadı.

Gaziantep Basketbol’da Ahmet Furkan Özkan 15 sayı 11 ribaund 4 asist, Hüseyin Emre Yılmaz 14 sayı 3 ribaund, Doğukan Gökçe 9 sayı 5 ribaund 4 asist ile öne çıkan isimlerdi.

İSTATİSTİKLER