Basketbol Gençler Ligi’nde Yedinci Haftanın En İyi Beşleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu yedinci hafta heyecanı geride kalırken izleyenler yine birbirinden önemli performanslara tanık oldu.

A GRUBU

Nadir Keloğlu (Anadolu Efes)

Haftanın maçında Anadolu Efes ile Fenerbahçe, Ahmet Cömert’te karşı karşıya gelirken, lacivert beyazlılar zorlu maçı 75-70 kazandı. Anadolu Efes’te üç oyuncu çift hanelere çıktı. Nadir Keloğlu, 27 dakika oyunda kaldığı maçta %57 ile 2 sayılık isabet sağladı ve serbest atış kaçırmadı. 18 sayı 7 ribaund 1 asist üreten Nadir, galibiyetin mimarı oldu.

Murat Can Güzelocak (TAC NEF)

Tarsus Amerikan Koleji haftayı Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol galibiyetiyle kapattı. %60 ile 2 sayılık isabet bulan Murat Can Güzelocak 17 sayı üretti. Çok yönlü bir oyun ortaya koyan Murat, 7 ribaund 3 asist 4 top çalma 1 blok ile etkileyici bir performans sergiledi ve galibiyeti getirdi.

Özcan Korkut (Galatasaray)

Evinde gelen Afyon Belediyespor zaferiyle gruptaki ikinci galibiyetine ulaşan sarı kırmızılılarda Özcan Korkut, 12 sayı 5 ribaund 1 asist ile öne çıktı. Top kaybı yapmayan oyuncu, yüksek yüzdeli hücum performansıyla beğeni topladı.

Emirhan Merdin (Tofaş)

Tofaş, Türk Telekom engelini 73-66 geçerek gruptaki galibiyet sayısını 4’e çıkardı. Neredeyse bütün oyunculardan skor katkısı almayı başaran ekipte 31 dakika sahada kalan Emirhan Merdin 28 sayı 1 ribaund 2 asist 2 top çalma ile etkileyici bir performans sergiledi ve galibiyetin mimarı oldu.

Mustafa Kurtuldum (Anadolu Efes)

Kritik Fenerbahçe maçını galip tamamlayan Anadolu Efes’te Mustafa Kurtuldum 34 dakikanın üstünde sahada kaldı ve 17 sayı 7 ribaund 5 asist 3 top çalma ile çok yönlü bir performans sergileyerek takımının galibiyetine büyük katkı sağladı.

B GRUBU