Basketbol Gençler Ligi’nde İBB, Play-Off İçin Umutlandı

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu onuncu hafta müsabakasında İstanbul Büyükşehir Belediye sahasında Muratbey Uşak Sportif’i konuk etti. 

16 Nisan 2018 Pazartesi günü Cebeci Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 89-55’lik skorla geçen İBB galibiyet sayısını 4’e çıkararak ilk 8 için umutlandı. İki takım arasında oynanan ilk karşılaşmayı Muratbey Uşak Sportif 80-74’lük skorla kazanmıştı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk çeyreği konuk takım 20-16’lık skorla önde geçti. İkinci çeyrekte iyi savunma yapan İBB oyundaki kontrolü eline aldı ve devreye 40-29’luk skorla üstün girdi. Oyundaki üstünlüğünü ikinci yarıya da yansıtan ev sahibi takım üçüncü çeyreği 57-39 önde geçerken, mücadeleyi ise 89-55’lik skorla galip tamamladı.

İBB’de 17 sayı 6 ribaund ile oynayan Berkay Büyükbayrak, 16 sayı 7 ribaund ile oynayan Mert Akarsu ve 15 sayı 7 ribaund 5 asist ile oynayan Kamer Muhammed Bayraktar öne çıkan isimler oldu.

Muratbey Uşak Sportif’te 18 sayı 4 ribaund 3 asist ile oynayan Efe Ceran, 16 sayı 11 ribaund ile oynayan Ali Yurtseven ve 11 sayı 7 ribaund ile oynayan Mehmet Erim Özgül çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN  TIKLAYINIZ

BGL FİNAL GRUBU PUAN DURUMU İÇİN  TIKLAYINIZ

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...