Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde Final Grubu Heyecanı Başlıyor

Bu sezon ilk kez uygulanan Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon geride kalırken Final Grubu heyecanı 31 Ocak Çarşamba günü oynanacak maçlarla başlayacak.

Büyük bir heyecana sahne olan Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon sona ererken Final Grubu heyecanı başlıyor. İki grupta çift devreli lig usulüne göre oynanan maçlarda genç oyuncular yeteneklerini sergilerken Final Grubu’nda yer alan takımlar belli oldu.

Final Grubu’na yükselen takımlar Normal Sezonda kendi aralarında oynadıkları müsabakaların sonucunda elde ettikleri galibiyet, mağlubiyet ve sayı averajını Final Grubu’na taşıyacaklar. Aynı zamanda Normal Sezonda aynı grupta yer alan takımlar Final Grubu’nda karşılaşmayacak.. Normal sezon gruplarında yedinci (7.), sekizinci (8.), dokuzuncu (9.) ve onuncu (10.) sırayı alan takımlar ise sezonu tamamladı.

FİNAL GRUBU

Anadolu Efes (A1)
Darüşşafaka Basketbol (A2) 
Tofaş (A3)
Gelişim Koleji (A4)
TED Ankara Kolejliler (A5)
İstanbul BBSK (A6)
Banvit (B1)
Pınar Karşıyaka (B2)
Fenerbahçe Doğuş (B3)
Muratbey Uşak Sportif (B4)
Bahçeşehir Koleji (B5)
Galatasaray (B6)

BASKETBOL GENÇLER LİGİ FİNAL GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

FİNAL GRUBU İLK HAFTA PROGRAMI

13:00 | Tofaş – Muratbey Uşak Sportif (Tofaş Spor Salonu)
14:00 | Fenerbahçe Doğuş – TED Ankara Kolejliler (Fenerbahçe Metro Enerji Spor Salonu)
15:00 | Banvit – İstanbul BBSK (Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu)
16:00 | Anadolu Efes – Galatasaray (Ahmet Cömert Spor Salonu)
16:00 | Darüşşafaka Basketbol – Bahçeşehir Koleji (Ayhan Şahenk Spor Salonu)
17:30 |  Pınar Karşıyaka – Gelişim Koleji (Karşıyaka Selçuk Yaşar Tesisleri)

FİNAL AŞAMASI STATÜSÜ

16.2. Final müsabakaları

Final müsabakaları üç aşamada oynanır;

Görüşlerinizi Paylaşın
1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi