Basketbol Gençler Ligi’nde 7. Haftanın En İyi Beşleri

Basketbol Gençler Ligi’nde yedinci hafta heyecanı 12 Kasım 2017 Pazar günü oynanan maçlarla geride kalırken haftanın en iyi performansları da belli oldu.

Basketbol Gençler Ligi’nin yedinci haftası geride kalırken genç oyuncular yine oldukça önemli performanslara imza attı. Gaziantep Basketbol ilk galibiyetini elde ederken, Darüşşafaka Basketbol ve Fenerbahçe Doğuş ise yenilgisiz yola devam eden takımlar oldu. Beşiktaş karşısında 33 sayı üreten İBBSK’nın 1999 doğumlu oyuncusu Kerem Akgün ve Fenerbahçe Doğuş’ta 26 sayı 12 ribaund ile oynayan Cengizhan İvedi dikkat çeken isimler oldu.

A GRUBU

EMRE TANIŞAN (TOFAŞ)

Tofaş üst üste aldığı iki yenilginin ardından deplasmanda Eskişehir Basket’i mağlup ederek rahat bir nefes aldı. Takımın önemli isimlerinden Emre Tanışman karşılaşmayı 18 sayı, 13 ribaund, 2 asist ve 3 blok ile tamamlayarak öne çıkan isimler arasında yer aldı.

MERT DOĞAN (GAZİANTEP BASKETBOL)

Gaziantep Basketbol ligdeki ilk galibiyetine evinde Gelişim Koleji karşısında ulaşmayı başardı. Bu önemli başarıda Mert Doğan sergilediği 17 sayı, 7 ribaund, 4 asist, 2 top çalma içeren performansıyla önemli pay sahibi oldu.

GÖKTUĞ BAŞ (ANADOLU EFES)

Üst üste 6. galibiyetini evinde Yeşilgiresun Belediye karşısında farklı bir şekilde alan Anadolu Efes’te birçok oyuncu önemli rakamlara ulaştı. 18 sayı, 9 ribaund 6 asist, 3 top çalma ile oynayan 2001 doğumlu Göktuğ Baş bu isimlerin arasında yer alıyordu.

KEREM AKGÜN (İSTANBUL BBSK)

İstanbul Büyükşehir Belediye Basketbol Evinde Beşiktaş’ı mağlup ederek üst üste ikinci galibiyetini elde etmeyi başardı. Karşılaşmada 33 sayı 6 ribaund 2 asist ile oynayan 1999 doğumlu Kerem Akgün bu başarıda pay sahibi olmayı başardı.

MERT AKAY (DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL)

Sezon başında A Takım kampında da yer alan Mert Akay, Basketbol Gençler Ligi’nde takımına yön vermeye devam ediyor. Genç oyun kurucu TED Ankara Kolejliler karşısında 14 sayı 7 ribaund 5 asist ile oynayarak takımının yenilgisiz devam etmesinde pay sahibi oldu.

B GRUBU

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...