Anadolu Efes Ataşehir’den Galibiyeti Son Dakikada Çıkarttı, Liderliğe Kuruldu!

Yazar: Ömür ÖZCAN | Basketbol Gençler Ligi Final Grubu heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Dördüncü haftayı da geride bıraktık ve artık tempo yavaş yavaş artıyor. Çekişmeli mücadeleler izlediğimiz dördüncü hafta ile ilgili ufak ufak notları sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Ama öncesinde de söylemek istediğim bir-iki cümle var.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nı yakından takip etme şansı bulmuştum. Sakarya’daki turnuvada birbirinden güzel maçları izlerken gözüme ufak bir detay takıldı. Aslında daha öncesinde de bu durumu fark etmiştim ama nedense Sakarya’da bu detay daha çok göze battı. İşte o detay da genç oyuncuların hakemlerle olan diyalogları. Sakarya’da yedi ülke vardı ve oynanan maçlarda hakemlerle en çok uğraşan bizim oyuncularımızdı. Hemen hemen her pozisyondan sonra itiraz ve serzeniş vardı. Yani bu tarz olaylar hiç göze hoş gelmiyor. Öncelikle genç oyuncuların kendi oyunlarına bakmaları gerekiyor. Aynı zamanda Sakarya’da verilen hakem kararlarının hemen hemen hepsi doğruydu. Yani oyuncularımızın yaptıkları itirazların çoğu boşaydı.

Sakarya’daki turnuvanın hemen ardından dün de Fenerbahçe-Anadolu Efes mücadelesini YouTube üzerinden takip ettim. Yine benzer olaylar, yine benzer senaryo. Tamam, maçı yöneten hakemlerin de çok iyi oldukları söylenemez ama çoğu pozisyondan sonra hakeme yapılan itirazlar da belirli bir zamandan sonra insanın canını sıkıyor. Maçın detaylarına aşağıda değineceğim zaten. Sadece bu ufak detaya yazının başında değinmek istedim. Hakemlerle fazla diyalog içerisine girmek oyunculara bir şey kazandırmaz. Kendi oyunlarına bakmaları ve öz eleştiri yapmaları gerekiyor. Ancak bu şekilde bir tık yukarı çıkabilirler. Her neyse yavaş yavaş konumuza dönelim. Bu hafta oynanan dört mücadele çok dikkat çekti. Dilerseniz defteri de Darüşşafaka-Pınar Karşıyaka mücadelesi ile açalım.

PINAR KARŞIYAKA 72-69 DARÜŞŞAFAKA

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...