Tarsus Amerikan Koleji Hüseyin Beşok’u Ağırladı

Tarsus Amerikan Koleji

2018-19 sezonunda Basketbol Gençler Ligi’nde bu sezon ilk kez mücadele eden Tarsus Amerikan Koleji, önemli bir basketbol paneline ev sahipliği yaptı.

Okul Müdürü Günseli Yüksel ile Kulüp Başkanı Ali Çekiç’in ev sahipliğinde düzenlenen panele, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Milli Takımlar’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, TBF Gelişim Direktörü Fırat Eser ile basketbol yazarları Gökhan German ve Gökhan Türe katıldı. Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı hem sohbette yer aldı hem de moderatörlüğünü üstlendi. Panelde Anadolu’da basketbolun yaygınlaştırılması, aksayan yönler, geliştirilmesi için nelerin yapılabileceği, basketbolun daha bilinir hale getirilmesi için nelerin yapılması gerektiği gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

TARSUS AMERİKAN KOLEJİ BASKETBOL DOLU BİR GÜN GEÇİRDİ

Eski milli basketbolcu ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, federasyon olarak cesur davrandıklarını, yabancı oyuncu sayısını birçok kulübün karşı çıkmasına rağmen düşürme kararı aldıklarını belirtti. Beşok, bunu kendi aralarında da çok tartıştıklarını ancak Türk oyuncuların gelişimi için buna mecbur olduklarını söyledi. Gelişim Direktörü Fırat Eser de Gelişim Ligi’nin önemine vurgu yaptı. Tarsus Amerikan Koleji’nin de bu yıl yer aldığı Gelişim Ligi’ndeki tüm takımların masraflarının federasyon tarafından karşılandığını ve bu sayede özellikle Anadolu’daki takımların sezon boyunca üst düzey maçlar oynama ve deplasman alışkanlığı kazanma fırsatı yakaladığını vurguladı.

Öğrencilerin gündeme ilişkin sorularıyla tamamlanan panel sonunda Tarsus Amerikan Koleji Okul Müdürü Günseli Yüksel, Kulüp Başkanı Ali Çekiç, Kurumsal İletişim Yöneticisi Neslihan Özünlü ve Beden Eğitim Öğretmeni Haluk Durusoy katılanlara teşekkür etti.

TAC Spor Kulübü hakkındaki tüm haberler için tıklayınız