Ankara U18 ve U14’te 1. Kümeye Yükselen Takımlar Belli Oldu

Ankara basketbol altyapı liglerinde 2018 – 2019 sezonu heyecanı başlarken, play-out karşılaşmaları sonucunda 1. kümeye yükselen takımlar belli oldu.

Ankara U18 ve U14 kategorilerinde gerçekleşen play-out karşılaşmalarının ardından 1. kümede oynama hakkı kazanan takımlar netleşti. U16 kategorisinde Söğütsen Seramik S.K ve Ülker Ankara S.K direkt olarak 1. kümede oynama hakkı kazandı.

U18’DE 4 TAKIM 1. KÜMEYE YÜKSELDİ

Ankara U18 Erkekler play-out grubunda altı takım mücadele ederken dört takım 1. kümeye yükselme başarısı gösterdi. Grubu yenilgisiz bir şekilde ilk sırada tamamlayan Ormanspor (B) ve üçlü averaj ile sıralanan Hacettepe Üniversiteliler, Söğütsen Seramik, Etimesgut Belediye takımları 1. kümede mücadele edecekler.

ANKARA U18E PLAY-OUT GR PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

U14’DE 2 TAKIM 1. KÜMEYE YÜKSELDİ

Ankara U14 Erkekler play-out grubunda üç takım mücadele ederken iki takım 1. kümeye yükselme başarısı gösterdi. Tek devreli lig usulüne göre oynanan karşılaşmaların ardından grubu 2’de 2 ile tamamlayan Zafer Koleji ve ikinci sırayı alan Ankara Basketbol Akademisi bu sezon 1. kümede mücadele etme hakkı elde etti.

ANKARA U14E PLAY-OUT GR PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ