Ümitlerde Üç Turnuva Sonra Kürsünün Dışında Kalacağız

U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası TOP 16 turunda Almanya’ya yenilen Ay Yıldızlılar çeyrek final şansını kaybederek hayal kırıklığı yarattı.

U20 Ümit Erkek Milli Takımımız, U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası TOP 16 maçında Almanya’ya 80-77 kaybederek çeyrek final şansını yitirdi. B Grubu’ndaki ilk maçında Karadağ’a 73-69 mağlup olan ekibimiz gruptaki ikinci maçında ise İzlanda engelini 82-66’lık skorla aşmıştı. Üçüncü maçında ise Fransa’ya 71-54’lük skorla mağlup olan milliler oluşan üçlü averaj sonucunda grubunu 2. sırada bitirmişti. Çeyrek final şansını kaybeden Ay Yıldızlılar üst üste dördüncü kez kürsüye çıkma fırsatını da kaçırmış oldu.

2014’TE ŞAMPİYON

Bu yaş grubunda son üç turnuvada kürsüde yer alan Türkiye yine Girit adasında düzenlenen 2014 U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda ise şampiyon olmuştu. Cedi Osman, Talat Altunbey, Metin Türen, Kartal Özmızrak, Berk Demir, Metecan Birsen, Emircan Koşut gibi isimler yer aldığı kadro o turnuvada Erhan Toker yönetiminde finalde İspanya’yı 65-57 mağlup etmişti.

Türkiye ayrıca bu yaş grubunda 2015 yılında İtalya’da ve 2016 yılında Finlandiya’da olmak üzere üst üste iki kez bronz madalya kazanma başarısı göstermişti.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...