Ümit Milliler İlk Maçında Rusya’yı Mağlup Etti

22. Turgut Atakol Turnuvası’nda heyecan başlarken U20 Ümit Erkek Milli Takımımız ilk maçında Rusya ile karşı karşıya geldi.

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan ve 22. kez düzenlenen Turgut Atakol Turnuvası  bugün (4 Temmuz 2017) Caferağa Spor Salonu’nda başladı. Turnuvanın ilk gününde Rusya ile karşı karşıya gelen ekibimiz salondan 69-57’lik skorla galip ayrıldı.

Karşılaşmaya hücumda Ömer Faruk Yurtseven’in etkili oyunuyla başlayan milliler ilk çeyreği 23-10 önde tamamladı. İkinci çeyrekte hücumda istediği performansı ortaya koyamayan ekibimiz rakibinin oyuna ortak olmasına izin verdi ve devreye 33-32 geride girdi. İkinci yarıya iki takımda dengeli bir performansla başlarken son bölüme 51-50 millilerimiz önde girdi. Son çeyrekte pota altını iyi kullanan ekibimiz mücadeleden 69-57 galip ayrılarak ilk günü kayıpsız geçti.

Ümit Milli Takımımız’da 20 sayı 9 ribaund ile oynayan Ömer Faruk Yurtseven, 12 sayı 5 ribaund 4 asist ile oynayan Egehan Arna, 12 sayı 8 ribaund ile oynayan Ragıp Berke Atar ve 6 sayı 8 ribaund ile oynayan Erkan Yılmaz öne çıkan isimler oldu.

Rusya’da 10 sayı 4 ribaund ile oynayan Alexander Kurbatov çift haneli sayılara ulaşan isim olurken, Grigoriy Motovilov 9 sayı 3 asist ve Ilia Karpenkov 9 sayı 5 ribaund ile oynadı.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...