Ümit Milliler, Girit’te İkinci Şampiyonluk İçin Mücadele Edecek

Yunanistan’ın Girit adasında gerçekleştirilecek olan U20 Ümit Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda milli takımımız iddialı takımlar arasında yer alıyor.

15-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan şampiyonada U20 Ümit Milli Takımımız madalya adayı ülkelerden biri olarak göze çarpıyor. Kariyerine NBA’de devam edecek olan ve Sixers ile Yaz Ligi’nde forma giyen Furkan Korkmaz dışında önemli bir eksik göze çarpmıyor.

Bu yaş grubunda son üç turnuvada kürsüde yer alan Türkiye yine Girit adasında düzenlenen 2014 U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda ise şampiyon olmuştu. Cedi Osman, Talat Altunbey, Metin Türen, Kartal Özmızrak, Berk Demir, Metecan Birsen, Emircan Koşut gibi isimler yer aldığı kadro o turnuvada Erhan Toker yönetiminde finalde İspanya’yı 65-57 mağlup etmişti.

2015’TE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ

Girit’te düzenlenen bir başka turnuva olarak 2015 FIBA U19 Dünya Basketbol Şampiyonası da bizim için önemli bir yere sahip. İlk kez katıldığımız organizasyonda Ömer Uğurata yönetimindeki ekibimiz Yunanistan’ı 80-71 mağlup ederek bronz madalya almıştı. Furkan Korkmaz, Tolga Geçim, Egemen Güven, Ege Arar, Berk Uğurlu, Okben Ulubay gibi isimlerin yer aldığı kadroda Furkan Korkmaz turnuvanın en iyi beş oyuncu arasına seçilmişti.

TURGUT ATAKOL TURNUVASI’NI 2. BİTİRDİK

Bu kez 1997-1998-1999 jenerasyonunu içeren bir kadroyla turnuvada yer alacak olan Ay Yıldızlılar yine benzer bir başarıyı göstermek istiyor. Enes Berkay Taşkıran, Ömer Faruk Yurtseven, Egehan Arna, Cavit Ege Havsa, Erkan Yılmaz, Berkan Durmaz gibi jenerasyonun önemli oyuncularının kadroda yer aldığı ekibimiz Turgut Atakol Turnuvası’nda 2. sırayı almayı başardı.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...