U20 Ümit Kızlar, Rusya’ya Farklı Mağlup Oldu

Portekiz’de gerçekleştirilen U20 Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türkiye, Rusya ile karşı karşıya geldi.

Millilerimiz D Grubu’ndaki ikinci maçında Rusya’da 81-51 mağlup oldu. 8 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirilen U20 Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan ekibimiz ilk maçında Hollanda’ya 74-68 mağlup olmuştu. Ekibimiz grubundaki son maçında da 10 Temmuz Pazartesi günü TSİ 18:15’te Sırbistan ile karşılaşacak.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 18-10 önde tamamlayan Rusya ikinci çeyreğe ise 15-0 ile başladı. Oyunda kontrolü tamamen eline alan Ruslar aradaki farkı açmayı sürdürdü. İkinci yarıda milliler kıpırdansa da Rusya mücadelede farklı bir şekilde galip ayrıldı.

Ay Yıldızlılar’da 12 sayı 6 ribaund ile oynayan Sevgi Uzun çift haneli sayılara ulaşan tek isim olurken, Melisa Korkmaz 8 sayı 3 asist ve Derin Yaya 6 sayı ile oynadı.

Rusya’da 11 sayı 5 ribaund ile oynayan Nina Glonti ve Elizaveta Shabanova ile 10 sayı 4 ribaund ile oynayan Ekaterina Osipova ve 10 sayı ile oynayan Evgeniia Frolkina galibiyeti getiren isimler oldu.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...